Veselības ministrija ģimenes ārstiem atkal gatavo jaunumus

Lai veicinātu primārās veselības aprūpes pieejamības un kvalitātes uzlabošanos, Veselības ministrijā izveidota darba grupa, kas izstrādās papildus pieejamības un kvalitātes programmu un novērtējuma apmaksas kārtības principus. Programmas izstrādē ģimenes ārsti varēs piedalīties pēc brīvprātības principa.

Kā norāda veselības ministrs Juris Bārzdiņš: "Ģimenes ārstu darba pilnveidošana un uzlabošana ir veids kā attīstīt ambulatoro aprūpi un samazināt hronisko pacientu nokļūšanu dārgajā slimnīcu sektorā. Tāpat arī apmierinātība ar sava ģimenes ārsta komandas sniegtās aprūpes kvalitāti ir viens no galvenajiem kritērijiem, kas ietekmē iedzīvotāju apmierinātību ar veselības aprūpes pieejamību kopumā. Tādēļ jāizstrādā precīzi darba kvalitātes kritēriji un novērtējuma apmaksas kārtības principi, lai par labi paveiktu darbu prasmīgāk strādājošos ģimenes ārstus varētu papildus finansiāli motivēt."

Lai uzlabotu primārās veselības aprūpes pieejamību, ģimenes ārstu praksēs valsts apmaksā otras medicīnas māsas darbu. Nākotnē iecerēts lielajās praksēs apmaksāt otra ārsta darbu un veicināt kopprakšu veidošanu. Tāpat no šī gada 1.jūlija paredzēts ilgāks pieņemšanas laiks praksēs, kurās reģistrēti virs 2000 pacientiem. Plānots, ka šie pasākumi uzlabos ambulatorās aprūpes pieejamību un līdz ar to pakāpeniski samazināsies ārstēto slimnieku skaits slimnīcu sektorā.

Darba grupā strādās speciālisti no Veselības ministrijas , Veselības norēķinu centra, Veselības ekonomikas centra, pārstāvji no Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Ģimenes ārstu un Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas, kā arī  veselības ministra Jura Bārzdiņa ārštata padomnieki - ģimenes ārsti Alise Nicmane-Aišpure un Aigars Pūpols.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas