Veselības inspekcija: iesniegto sūdzību skaita ziņā Ventspils slimnīca neizceļas uz citu reģionālo slimnīcu fona

Lai gan saistībā ar Ventspils slimnīcu pēdējos gados plaši izskanējuši vairāki gadījumi, kad, iespējams, mediķu vainas dēļ cilvēki nav saņēmuši vajadzīgo ārstēšanu, Ventspils slimnīca neizceļas uz pārējo reģionālo slimnīcu fona saņemto sūdzību skaita ziņā, aģentūru BNS informēja Veselības inspekcijas (VI) sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Raboviča.

Attiecībā uz pēdējo publiski izskanējušo sūdzību par Ventspils slimnīcu, kad pēc nesekmīgas ārstēšanas Ventspilī Rīgas Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā mira kāds astoņus mēnešus vecs mazulis, Raboviča pastāstīja, ka VI pārbaudi sākusi jau otrdien pēc pirmās informācijas saņemšanas. Trešdien arī Ventspils slimnīca vērsusies VI ar lūgumu izvērtēt šo gadījumu. Iesniegums saņemts arī no mirušā bērna vecākiem. Pārbaude varētu ilgt aptuveni mēnesi, iespējams, ilgāk.

Kopš 2008.gada VI kopumā saņemti astoņi iesniegumi par Ventspils slimnīcu, no kuriem seši atzīti par pamatotiem, tostarp divi dzemdību jautājumos, viens saistībā ar uzņemšanas nodaļā sniegto palīdzību, viens par oftalmologa un viens par terapeita darbu.

Raboviča norādīja, ka sūdzības saistībā ar Ventspils slimnīcu, iespējams, vairāk piesaistījušas uzmanību, jo tās biežāk bijušas saistītas tieši ar bērnu veselību un plašāk izskanējušas medijos.

Portāls "ventasbalss.lv" otrdien ziņoja, ka pēc nesekmīgas ārstēšanas Ventspilī Rīgas Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā miris astoņus mēnešus vecs mazulis. Vecāki 11.janvārī bērniņu ar klepu nogādāja Ventspils slimnīcā, kur viņš tika atstāts ārstēšanai. Piecu dienu laikā, pēc vecāku teiktā, ārsti nav pietiekami pacentušies, lai noskaidrotu pat bērna diagnozi.

Bērnam ticis noteikts ārstēšanās kurss, tādēļ klepus pierimis. Taču dienā, kad bērnu no slimnīcas grasījās izrakstīt, viņam krasi paaugstinājusies temperatūra. Māte lūgusi, lai izsauc mediķus no Rīgas, taču, pēc vecāku sacītā, ārsti vilcinājušies. Beigu beigās ātrās palīdzības mašīna pacientu tomēr nogādājusi Rīgā. Pa ceļam mazuļa plaušas pārstājušas strādāt. Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā Rīgā vēl dienu mazulim mākslīgi uzturēja dzīvību, bet glābt viņu vairs neizdevās. Zēns miris ar meningītu, bet vēlāk sekcijā viņam atklāts arī encefalīts.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas