Ventspilī negaisa laikā nolijusi vairāk nekā puse mēneša normas

Līdz plkst. 9 svētdienas rītā nokrišņu daudzums Ventspilī sasniedza 38 milimetrus, kas ir aptuveni 60 procentu no visa mēneša nokrišņu normas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Jau vēstīts, ka vietām Kurzemē kopš sestdienas pievakares plosās pērkona negaisi ar ļoti spēcīgām lietusgāzēm. Saskaņā ar meteoroloģiskā radara un vietējo iedzīvotāju mērījumiem, Jūrkalnes apkaimē nokrišņu daudzums bijis, iespējams, pat divreiz lielāks nekā Ventspilī, novērota arī krusa un stipras vēja brāzmas.

Savukārt svētdienas rītā plkst. 10.30 stiprākās lietusgāzes bija Dienvidkurzemes piekrastē, atsevišķi negaisa mākoņi, kas nes spēcīgas, bet lokālas lietusgāzes, bija arī vietām citviet Kurzemē un Zemgales rietumos, liecina meteoroloģiskā radara dati.

Pamatīgāki negaisa mākoņi veidosies svētdien dienas otrajā pusē, prognozē sinoptiķi. Zem negaisa mākoņiem vējš dažviet var sasniegt vētras spēku, kopā ar ļoti stiprām lietusgāzēm iespējama arī krusa. Rīgas apkaimē lielākā pērkona negaisa varbūtība būs svētdienas vakarā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas