Ventā ledus salīdzinoši plāns; plūdu draudi minimāli

Ledus Ventā ir salīdzinoši plāns, un plūdu draudi ledus iešanas laikā vismaz Ventas lejtecē Ventspils novadā ir minimāli, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigādes Ventspils daļas komandieris Genādijs Pavlovs.

"Ledus ir plāns, pie Kuldīgas Venta vietām ir brīva no ledus. Protams, viss būs atkarīgs no laika apstākļiem, taču, pat ja sāktos lielas lietavas, īpašām problēmām nevajadzētu būt un reāli plūdu draudi diez vai pastāv," atzina Pavlovs.

Ventspils pilsētā ledus iešana plūdu draudus nerada, bet reizēm palu laikā applūst teritorijas Ventspils novadā. "Esam tikušies ar Ventspils novada vadību, mums ir darbības plāns plūdu gadījumā. Pagastos ir atbildīgie, kas veic mērījumus un kontrolē ledus stāvokli upē. Taču izskatās, ka šogad īpaša apdraudējuma nebūs," atzina Pavlovs.

Kā ziņots, pēdējo reizi nopietna situācija saistībā ar ledus iešanu Ventā bija izveidojusies 2010.gada pavasarī, kad, rodoties ledus vižņu sablīvējumiem un ceļoties ūdens līmenim Ventā, Ventspils novadā applūda vairākas mājas un ceļi. Ceļoties ūdens līmenim Nabas ezerā, applūda arī blakus esošais kempings "Nabīte" Kuldīgas novada Padures pagastā. 2011.gada pavasarī un pērn ledus iešana Ventā noritēja mierīgi un plūdu nebija.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas