Ventā ielaidīs gandrīz 20 000 taimiņu mazuļu

Piektdien, 17.maijā, Ventā plānots ielaist gandrīz 20 000 taimiņu mazuļu.

No 2011.gada rudenī Ventā noķertajiem pieaugušiem taimiņiem tika iegūti ikri, kas Kuldīgā, zivju audzētavā "Pelči", tika audzēti, līdz sasniedza atbilstošu vecumu un svaru, lai tos būtu droši palaist jūrā.

Kā pastāstīja zivju audzētavas "Pelči" vadītājs Valdis Plaudis, taimiņu mazuļi, kas tiks ielaisti Ventā, pašlaik ir vienu līdz pusotru gadu veci, tie ir fizioloģiski un morfoloģiski piemērojušies migrācijai uz jūru un dzīvei sāļā ūdenī.

Neatkarīgi no tā, kur mazuļi tiek izlaisti, tie dodas uz jūru. Lai izvairītos no taimiņu mazuļu dabiskajiem ienaidniekiem, piemēram, līdakām, kas var gadīties ceļā, svarīgi tos izlaist pēc iespējas tuvāk jūrai, tāpēc tieši Ventspils ir īpaši labi piemērota vieta. Ja iepriekš pārsvarā taimiņi un laši upē tika palaisti Kuldīgā, tad nākotnē plānots zivju audzētavas "Pelči" izaudzētos zivju mazuļus Ventā ielaist tikai Ventspilī.

Pēc pāris gadiem, kas būs pavadīti jūrā, jau pieauguši taimiņi atgriezīsies Ventā, lai rūpētos par sugas populāciju. Taimiņiem raksturīgs, ka tie vienmēr atgriežas upē, kur tie auguši.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas