Vēlēšanu dienas kuriozi 2

Neatrodot politisko partiju apvienības "Saskaņas centrs" vēlēšanu biļetenā premjera amata kandidāta Nila Ušakova vārdu, vēlētājs to biļetenā ierakstījis pats.

666. vēlēšanu iecirknī, Madonas novada Lazdonas pagasta pārvaldē, konstatēta vairāku pildspalvu nozušana no vēlēšanu kabīnēm.

Zaļeniekos kāds vēlētājs aptuveni 45 minūtes apdomājis savu izvēli.

Jauns vīrietis Rīgā, Sarkandaugavā, vēlēšanu iecirknī, kas iekārtots kafejnīcas "Širhans" telpās, ieradies apreibinošo vielu iespaidā un vēlēšanu urnā centies iemest vēlēšanu aploksni, kurā visticamāk bijušas ieliktas visas vēlēšanu zīmes. Aploksnes iemešana urnā īsti nav padevusies, tas prasījis zināmu piepūli.

Siguldā kāda vēlētāja iecirknī ieradusies ar pases kopiju.

No Siguldas uz Ventspili speciāli braucis kāds kungs, kurš vēlējies atdot savu balsi par Ventspils mēru Aivaru Lembergu, ievelkot viņam pat trīs plusiņus.

Bauskā kāds vēlētājs nobalsojis, bet tad attapies, ka nobalsojis nepareizi. Gājis vēlreiz rindā un mēģinājis balsot atkal.

Gaigalavas vēlēšanu iecirknī iesprūdušas seifa atslēgas dēļ par desmit minūtēm aizkavējusies balsošana.

Rīgas Latviešu biedrības namā kāda jauna sieviete neizpratnē jautāja, kāpēc nevar nobalsot par Rīgas mēru. Kad iecirkņa vadītāja paskaidroja, ka vairākiem sarakstiem ir premjera amata kandidāti, kas nav iekļauti vēlēšanu sarakstā, sieviete, vienalga, bija sašutusi: "Bet kur lai es nobalsoju par Ušakovu?!"

Rīgas 47. vidusskolā kāds jaunietis kopā ar draugu kompāniju sarīkoja skandālu, nevarēdams sarakstā atrast Lembergu. Vīrietis, kas bija manāmā alkohola reibumā, pat kādā brīdī gatavojās zvanīt policijai, lai paustu sašutumu par šo faktu, un demonstratīvi nometa sarakstus uz galda, paziņojot, ka tādā gadījumā vispār nebalsos. Pēc tam viņš ilgāku laiku pavadīja, skatot cauri sarakstus un mēģinot atrast Lemberga vārdu.

Rēzeknē ieradās balsot jaunlaulāto pāris, tomēr vēlēt varēja tikai līgavainis, jo līgava bija atstājusi mājās pasi.

Rīgas 64. vidusskolā kāda dusmīga kundze noslaucīja no galda visus izlietotos biļetenus un sameta atkritumu runā, jo viņai likās, ka negodīgi ļaudis var aiziet un nobalsot vēlreiz.

Bauskas novada Brunavas pagasta Ērgļos kāds iereibis vēlētājs izraisījis skandālu, uzbrūkot vēlēšanu komisijas darbiniekiem, jo nav varējis atrast Aivara Lemberga vārdu ZZS.

Kāds pilsonis Ventspilī nav varējis piedalīties vēlēšanās, jo atklājies, ka viņam no pases ir izplēsta lapa.

Liepājā kāds iedzīvotājs vēlēšanu aploksnē atstājis lapiņu ar šādu vēstījumu: "Es ienīstu šo zemi, es mīlu šo valsti."

Iecavas novadā vienā no vēlēšanu aploksnēm tika atrasta 20 latu naudaszīme ar veltījumu Aivaram Lembergam. Ventspils mēram veltītais uzraksts bijis šāds: "A. Lemberga kungam par viņa mūža lielo ieguldījumu aktiermākslā."

Vēlēšanu iecirknī Talsu tautas namā vēlēšanu rezultāti nebija pilnībā pieejami vēl pēcpusdienā, jo komisijas darbinieki balsis bija saskaitījuši, taču aizgājuši gulēt, nenospiežot nosūtīšanas pogu.

AVOTI: DIENA.LV, LATVIJAS TELEVĪZIJA, LETA, BNS, IR.LV, BAUSKASDZIVE.LV

Pievieno komentāru

Komentāri 2

balamutis

Rucavā viens zemnieks nevarēja atrast, kur tas Ziedonis ierakstīts, krustu esot jāieliek

pirms 9 gadiem, 2011.09.20 08:35

Viss skaidrs

Te mēs redzam kādi līmeņi grib balsot par Aivaru :)), bet uz tādu publiku jau kampaņa no ZZS tika vērsta. Un darbs arī .

pirms 9 gadiem, 2011.09.19 10:59

Latvijas ziņas