Veļas ražotāju asociācija: Nav dzirdēts par briesmīgiem gadījumiem, kad veļas ražotāji krāptu valsti un nemaksātu nodokļus

Latvijas veļas ražotāju asociācijas (LATVERA) rīcībā nav informācijas, ka asociācijā iekļautie uzņēmumi nemaksātu nodokļus, turklāt LATVERA nekādi nevarot ietekmēt šo uzņēmumu darbību, – komentējot uzņēmuma "Lauma Lingerie" valdes priekšsēdētājas Lindas Matisones izteikumus, ka liela daļa Liepājas veļas ražošanas uzņēmumu atrodas tā dēvētajā pelēkajā ekonomikas zonā, "Rietumu Radio" sacīja LATVERA valdes priekšsēdētājs Jurijs Hadarovičs (SC).

"Asociācijas uzņēmumos, cik zinu, pastāvīgi notiek pārbaudes, un neesmu dzirdējis briesmīgus gadījumus, ka asociācijā esošie uzņēmumi krāptu valsti un nemaksātu pilnīgi nekādus nodokļus," skaidroja Hadarovičs, vairākkārt uzsverot, ka "visi nodokļi ir jāmaksā un tas nav apspriežams".

Kā norādīja LATVERA vadītājs, ja Matisonei ir informācija par krāpšanos ar nodokļu nomaksu, ir jāvēršas Valsts ieņēmumu dienestā. Asociācija, kā atzina Hadarovičs, veļas šūšanas uzņēmumu darbību nekontrolē. "Šo jautājumu es nekādi nevaru ietekmēt," jautāts par asociācijas aktivitātēm nodokļu jomā, sacīja LATVERA vadītājs. Viņš arī noliedza savu saistību ar Liepājas veļas ražošanas uzņēmumiem.

Biedrībā LATVERA pašlaik ir 22 biedri, lielākoties Liepājas veļas ražošanas uzņēmumi. Asociācija dibināta 2009. gadā Liepājā.

Kā ziņots, "Lauma Lingerie" valdes priekšsēdētāja Linda Matisone par aktuālu problēmu uzskata ēnu ekonomiku, kuras apkarošanā un situācijas uzlabošanā valsts institūcijām būtu jāiegulda liels darbs. Šī problēma, kā atzina Matisone, ir ļoti aktuāla veļas ražošanas nozarē un Liepājā, kur strādā daudzi veļas šūšanas uzņēmumi.

Liela daļa no tiem, kā atzina Matisone, atrodoties tā dēvētajā pelēkās ekonomikas zonā jeb grēko ar nodokļu nomaksu, līdz ar to konkurence, piemēram, ar "Lauma Lingerie", kas godīgi maksājot nodokļus, neesot vienlīdzīga. Pagājušajā gadā "Lauma Lingerie" vadība, rakstot vēstules, par šo problēmu esot informējusi Valsts ieņēmumu dienestu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas