Vēl var pieteikties balsošanai pa pastu

Vēl tikai šonedēļ pilsoņi, kuri 11. Saeimas vēlēšanu dienā – 17. septembrī – atradīsies ārzemēs, var pieteikties balsošanai pa pastu. Daļā Latvijas iecirkņu varēs balsot līdz pulksten 22.

Latvijas iedzīvotājiem, kuri vēlēšanu laikā uzturēsies ārvalstīs, ir divas iespējas tajās piedalīties: vēlēšanu dienā balsot jebkurā no ārvalstīs izveidotajiem iecirkņiem vai balsot pa pastu.

Balsošanai pa pastu jāreģistrējas iepriekš, un to līdz piektdienai, 2. septembrim, var izdarīt jebkurā no pārstāvniecībām, kas to organizē. Šo pārstāvniecību, kā arī vēlēšanu iecirkņu ārzemēs saraksts atrodams mājaslapā www.cvk.gov.lv.

Pārstāvniecībā jānogādā parakstīts iesniegums, kurā jānorāda vēlētāja vārds, uzvārds, personas kods, dzīvesvietas adrese un adrese ārvalstī, uz kuru nosūtāmi vēlēšanu materiāli, kā arī Latvijas pilsoņa pase.

Vēlētāja iesniegumu un pasi pārstāvniecībā drīkst nogādāt viņa uzticības persona. Pārstāvniecības pieņems arī pa pastu atsūtītos iesniegumus, ja vien būs pievienota pase.

Vēlētāji, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir ārvalstīs, bet kuri vēlēšanu dienā uzturēsies Latvijā, drīkst balsot jebkurā no valstī izveidotajiem vēlēšanu iecirkņiem.

17. septembrī vēlēšanu iecirkņi būs atvērti no pulksten 7 līdz 20. Saeimas Juridiskā komisija atbalstījusi Rīgas ebreju reliģiskās draudzes lūgumu un virza izskatīšanai parlamentā grozījumus Saeimas vēlēšanu likumā, kas paredz atsevišķu vēlēšanu iecirkņu darbības laiku pagarināt līdz pulksten 22.

17. septembrī ebrejiem ir Sabata svētki, kas beidzas pulksten 20.36, un līdz tam, saskaņā ar jūdaisma ticības kanonu, ir aizliegts veikt jebkādu darbu, arī balsot. Likumprojekts varētu tikt iekļauts tuvākās Saeimas sēdes darba kārtībā. Paredzēts, ka līdz pulksten 22 katrā pašvaldībā strādās vismaz viens vēlēšanu iecirknis, informē Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars. Liepājā un Daugavpilī darba laiks visticamāk tiks pagarināts diviem, bet Rīgā – četriem vēlēšanu iecirkņiem. Šos iecirkņus noteiks vietējās vēlēšanu komisijas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas