Vēl var pagūt apmainīt nederīgās pases, lai varētu balsot vēlēšanās

Iedzīvotāji, kuriem pašlaik nav derīgas pases vai kuru pases derīguma termiņš beidzas līdz 17. septembrim vēl var pagūt nomainīt pasi, lai varētu piedalīties gaidāmajās Saeimas ārkārtas vēlēšanās, informē Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) pārstāvis Andrejs Rjabcevs.

Pieteikties jaunas pases saņemšanai būs iespējams arī pēc norādītā termiņa, taču jārēķinās, ka tādā gadījumā jauno dokumentu līdz vēlēšanām būs iespējams izgatavot tikai steidzamības kārtībā un par to noteikta paaugstināta valsts nodeva, norāda Rjabcevs.

Saskaņā ar Iedzīvotāju reģistra jaunāko statistiku 11.Saeimas vēlēšanu dienā derīgas pases nebūs 23 tūkstošiem Latvijas balsstiesīgo vēlētāju, līdz ar to šīm personām piedalīšanās vēlēšanās var tikt liegta.

Iesniedzot PMLP nodaļā pieteikumu jaunas pases noformēšanai līdz ceturtdienai, 8.septembrim, jauno pasi varēs saņemt vēl pirms 11.Saeimas vēlēšanām. Līdz vēlēšanām tiks sagatavotas arī visas tās pases, kas būs iesniegtas datu papildināšanai, piemēram, ierakstot ziņas par nepilngadīgiem bērniem.

Dokumentus jaunas pases noformēšanai var iesniegt jebkurā no 30 PMLP teritoriālajām nodaļām visā Latvijā neatkarīgi no dzīvesvietas. Līdzi jāņem tikai apmaināmā pase, savukārt jauniešiem, kuriem iepriekš pases nav bijis, līdzi jāņem dzimšanas apliecība.

Valsts nodeva par pases izgatavošanu standarta termiņā ir 15 latu, taču pensionāriem, invalīdiem un jauniešiem līdz 20 gadu vecumam tā ir samazināta līdz pieciem latiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas