Vēl nav izdevies izcelt Pāvilostā daļēji nogrimušo zemessūcēju

Pāvilostā daļēji nogrimušo zemessūcēju vakar vēl nav izdevies pacelt ūdens virspusē, informēja Pāvilostas ostas pārvaldnieks Ronalds Griškēvičs.

Lai veiktu zemessūcēja nogrimušās daļas pacelšanu, pirmdien vakarpusē Pāvilostā ieradušies pārstāvji no uzņēmuma, kas specializējies zemūdens darbos. Ar ūdenslīdēju palīdzību pie zemessūcēja nogrimušās daļas tika piestiprināti piepūšami pontoni, kam pēc pludiņa principa būtu jāpaceļ zemessūcēja nogrimusī daļa ūdens virspusē.

Vakar šos darbus nav izdevies paveikt. "Pietrūka celtspējas," skaidroja ostas pārvaldnieks. Vakar līdz ar tumsas iestāšanos darbi pārtraukti. Šodien tie atsākti, lai mēģinātu pacelt zemessūcēja nogrimušo daļu ar lielāku pontonu palīdzību. Pašlaik pontoni tiek piepildīti ar gaisu, un jaunāko informāciju par darbu norisi ostas pārvalde sola sniegt pēcpusdienā.

Kā iepriekš norādīja Griškēvičs, tikai nosacīti var runāt par zemessūcēja nogrimšanu - saistībā ar radušos sūci vienā no zemessūcēja sekcijām esot nosēdies tā "astes gals". Runājot par sūces rašanās iemesliem, ostas pārvaldnieks atzina, ka viņam esot sava versija, taču pagaidām viņš to neatklāj, norādot, ka tās būtu spekulācijas.

Zemessūcējs ir jauns - Pāvilostas osta to pērn decembra sākumā saņēma no Ukrainas ražotāja "Spectehnika", kur tas pēc pasūtījuma tika izgatavots Pāvilostas ostas padziļināšanas vajadzībām. Zemessūcēja iegāde, ieskaitot tā izgatavošanu, transportēšanas izmaksas, apdrošināšanu u.c. papildu izmaksas, izmaksāja kopumā ap 75 000 eiro. Zemessūcējs ir apdrošināts par pirkuma summu. Ja pēc zemessūcēja nogrimušās daļas pacelšanas tiks konstatēts kāds ražošanas defekts, tad ostas pārvalde vērsīsies ar pretenzijām pie ražotāja, jo ir spēkā ražotāja dotā garantija, skaidroja ostas pārvaldnieks.

Ostas darbu notikušais nekādi neietekmē un netraucē, uzsvēra Griškēvičs. Viņš arī piebilda, ka ostas padziļināšanas darbi jau bija gandrīz pabeigti.

Kā ziņots, sestdien vēlu vakarā Pāvilostā ostas teritorijā daļēji nogrimis grunts padziļināšanu veikušais zemessūcējs, no kura noplūdusi degviela, radot vides piesārņojumu.


Pievieno komentāru

Latvijas ziņas