Vēl divas nedēļas vēros pedagogu aktivitāti vakcinēties pret Covid-19, bet pēc tam to var noteikt par obligātu

Pedagogi var tikt iekļauti obligāti vakcinējamo profesiju pārstāvju sarakstā, bet pirms tam Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) vēl divas nedēļas nogaidīs un vēros, vai palielinās izglītības sektorā strādājošo vakcinācija pret Covid-19, pirmdien preses konferencē pēc koalīcijas partiju sadarbības sanāksmes sacīja izglītības ministre Anita Muižniece (JKP).

Politiķe uzsvēra, ja izglītības sektors nonāks situācijā, ka pedagogu vakcinācija nav pietiekama epidemioloģiski drošu mācību nodrošināšanai, proti, ir zem 80%, tad IZM izskatīs iespēju pedagogiem paredzēt obligātu vakcināciju. Tajā pašā laikā ministre pauda pārliecību, ka skaidrojošie un vakcināciju motivējošie risinājumi patlaban ir pietiekami.

Muižniece vērtēja, ka izglītības sektors vakcinācijā ir "gana aktīvs" - beidzamās divas nedēļas, salīdzinot ar iepriekšējiem vakcinācijas rezultātiem, ir uzrādījušas 2 procentpunktu pieaugumu.

Ministre informēja, ka pirmsskolas izglītības līmenī pret Covid-19 vakcinējušies vien 42% strādājošo, vispārējā izglītībā - 57%, savukārt augstākajā izglītībā - jau 74%.

Savukārt, ja nākamajās divās nedēļās izglītības sektorā vakcinācijas tempi nekāps, IZM apsvērs iespēju pedagogu profesiju iekļaut obligāti vakcinējamo profesiju sarakstā. "Primāri svarīgi tas, ka skolēniem ir tiesības uz kvalitatīvu izglītības ieguvi," sacīja politiķe.

Muižniece norādīja, ka IZM turpina strādāt pie valdības prioritārā mērķa - izskaust Covid-19 izplatību Latvijā, tāpēc otrdien ministrija valdībā rosinās iegādāties gaisa mērierīces dažādu reģionu skolām, lai skolēni un skolotāji rudenī varētu atgriezties klātienes mācībās.

"Protams, tās nav zāles. Zāles ir vakcinēta sabiedrība," sacīja Muižniece, norādot, ka gaisa mērierīces klasēs būs papildu rīks arī pēc Covid-19 pandēmijas, kas nodrošinās veselīgu vidi skolās.

Jau ziņots, ka IZM pieļauj iespēju rīkot izglītojošas kampaņas ar epidemiologiem un imunologiem, lai skolotājiem un citiem izglītības jomas darbiniekiem skaidrotu neatbildētos jautājumus par vakcināciju pret Covid-19.

Muižniece iepriekš apliecināja, ka meklēs risinājumus, lai pārliecinātu šaubīgos izglītības darbiniekus par vakcināciju pret Covid-19. Viņa norādīja, ka viena no iespējām būtu izglītojošas kampaņas, kurās epidemiologi un imunologi varētu skaidrot vakcinācijas ieguvumus un nepieciešamību. Ministre apgalvoja, ka ir gatava iesaistīties skaidrošanā un izglītošanā par vakcināciju, jo viņas prioritāte ir nodrošināt klātienes mācības visām klašu grupām.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas