Vējonis rosinās diskusijas par pašvaldību īpašumu apdrošināšanu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Raimonds Vējonis rosinās diskusijas par pašvaldību īpašumu apdrošināšanas nepieciešamību, lai, ikreiz piedzīvojot dažādas dabas stihijas, pašvaldībām nav jālūdz valdības kompensācijas.

Viņš otrdien intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" stāstīja, ka ir plānojis valdībā atjaunot diskusiju par pašvaldību īpašumu apdrošināšanu. "Katra šāda situācija sniegs, vai vētra pašvaldībām nodara zaudējumus. Manuprāt, tā nav normāla sirtuācija, ka pašvaldība neapdrošina savus īpašumus," teica Vējonis.

Ministrs piebilda, ka īpašumu apdrošināšana nebūt nav dārga, piemēram, Ventspils pašvaldība savus īpašumus pērn apdrošināja par apmēram 10 tūkstošiem latu. "Tā summa, ko mēs simtiem tūkstošu vai pat miljonus latu ikreiz izmaksājam pašvaldībām kompensācijās dēļ dažādām kataklizmām, ir milzīga salīdzinot ar padrošināšanai nepieciešamo," piebilda ministrs.

Viņš stāstīja, ka sniega radīto zaudējumu aprēķināšana pašvaldībās vēl turpinās. Līdz šim no pašvaldībām ir saņemti pieteikumi par apmēram trīs miljonu latu zaudējumu kompensēšanu. "Bet tur ir iekļauti arī ikdienas darbi, kas no valdības puses nekādā ziņā netiks kompensēts," stāstīja ministrs.

Vējonis klāstīja, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija analizēs pašvaldību pieteikumus, un uzvēra, ka ceļu un jumtu tīrīšana nav ārkārtēji pasākumi, bet gan ikdienā veicami darbi, kas netiks kompensēti. "Mēs rūpīgi vērtēsim. Kompensēta varētu tikt ģeneratoru iegāde, noma un darbināšana, alpīnistu piesaistīšana tīrīšanas darbiem," teica Vējonis.

Jau vēstīts, ka pašvaldībām līdz 10.janvārim bija jāiesniedz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai informācija par sniega radītajiem zaudējumiem pašvaldību īpašumos.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas