Vējonis atteiksies no kompensācijas par īslaicīgu amata zaudēšanu

Vides ministrs Raimonds Vējonis (ZZS), kurš no 1. janvāra ir zaudējis amatu, bet ceturtdien varētu tikt apstiprināts atjaunotās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) vadītāja amatā, pāno atteikties no kompensācijām, ja tādas pienāksies saistībā ar amata zaudēšanu uz dažām dienām, raksta portāls "Ir.lv".

Vējonis "Ir.lv" sacīja, ka šobrīd atrodas laukos pie Ķeguma, ziņām nesekojot un nemaz nezinaa, ka viņam kas pienākas. “Es jau bez darba esmu vien trīs dienas. Ceru, ka rīt mani apstiprinās amatā, “ sacīja Vējonis, norādot, ka “protams, atteikšos no kompensācijas, ja tādas būs”.

Vaicāts, vai ir drošs par Saeimas atbalstu savai apstiprināšanai amatā, Vējonis sacīja, ka drošs neesot ne par ko, bet tā kā šobrīd esot laukos, neesot arī interesējies. “Sniegs tik snieg, nepēj tik tīrīt,” atklāj šobrīd bez amata esošais Vējonis.

Valsts kancelejā "Ir.lv" noskaidroja, ka Vējonim kompensācija vienas algas apmērā pienāktos tikai tajā gadījumā, ja viņš zaudē ministra amatu – Saeima viņu neapstiprina jaunajā amatā un viņš neatjauno arī Saeimas deputāta mandātu. Līdz ar to šobrīd Vējonim nekas nav izmaksāts. Atkarībā no Saeimas lēmuma, varētu gan tikt vērtēta iespēja izmaksāt kompensāciju par dažām dienām, kuras formāli Vējonis būšot bez darba.

Saeima ceturtdien ārkārtas sēdē lems par uzticības izteikšanu Vējonim jaunajā amatā. Koalīcijas partneri iepriekš gan norādījuši, ka nekādiem pārsteigumiem balsojumā nevajadzētu būt, Vējonis vadīs jauno ministriju.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas