Vēja brāzmas piektdien nav sasniegušas prognozēto stiprumu

Līdz piektdienas vakaram novērojumu stacijās Latvijā nav reģistrētas par 23 metriem sekundē (m/s) stiprākas vēja brāzmas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Lielā valsts daļā, arī galvaspilsētā, rietumu vēja ātrums brāzmās sasniedza 18-20 m/s, Ventspilī - 23 m/s. Salacgrīvas ostā maksimālais vēja ātrums brāzmās bija 21 m/s, vēsta LETA.

LVĢMC sākotnēji brīdināja, ka Kurzemes ziemeļos un Vidzemes piekrastē gaidāmas brāzmas līdz pat 25-28 m/s, tādēļ tika izsludināts oranžais brīdinājums.

Piektdienas vakarā joprojām spēkā brīdinājums, ka vietām valstī, galvenokārt piekrastes rajonos, rietumu vējš brāzmās pastiprināsies līdz 20-23 m/s, bet Kurzemes ziemeļos un Vidzemē līča piekrastē vēja brāzmas sasniegs 25 m/s. Rīgā tiek prognozētas vēja brāzmas līdz 22 m/s.

Tāpat spēkā brīdinājums, ka naktī Latvijas austrumu daļā gaidāms stiprs lietus ar nokrišņu daudzumu 15-20 mm.

Pēdējā diennaktī daudzviet valstī līdz ar lietusgāzēm novērota krusa un pērkona dārdi.

5.jūlija rītā Zviedrijas un Somijas teritoriālajos ūdeņos vējš brāzmās sasniedza 28 m/s. Vēja vidējais ātrums palielinājās līdz 21 m/s, kas atbilstoši Boforta skalai ir vētra. Iepriekšējā vētra jūlijā Somijas ūdeņos bija 2007.gadā.

Stipro vēju sagādājis ciklons, kura centrs piektdienas vakarā nonācis Igaunijas dienvidos. Sestdien ciklons būs Krievijā, kur tas pamazām izzudīs.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas