Veikalu tīkls "top!" atsevišķus "Rēzeknes gaļas kombināta" konservus izņēmis no pārdošanas pēc ražotāja lūguma

Veikalu tīkls "top!" atsevišķus uzņēmuma SIA "Rēzeknes gaļas kombināts" liellopu gaļas konservus no pārdošanas izņēmis pēc ražotāja lūguma, atklāja "top!" pārstāve Ilona Bukša.

Viņa norādīja, ka 1.martā no ražotāja "Rēzeknes gaļa kombināts" ir saņemta elektroniskā vēstule, kurā ražotājs saistībā ar sabiedrībā izskanējušo informāciju par aizdomīgām darbībām ar zirga gaļu un to, ka nav pilnīgas pārliecības par to, ka "Rēzeknes gaļa kombināts" pastarpināti nav iesaistīts šajā skandālā, lūdza veikalu tīkla "top!" līdz pilnīgai informācijas noskaidrošanai izņemt no apgrozījuma sekojošus ražotāja gaļas konservu veidus - "Sautēta liellopa gaļa" 250 gramu iepakojums - EAN 4751005452962, "Lauku sautēta liellopu gaļa" 250 gramu iepakojumā - EAN 4751005453587, "Liellops vīna mērcē" 250 gramu iepakojumā - EAN 4751005453174, "Saimnieka sautēta liellopa gaļa" 325 gramu - EAN 4751005454560 un "Sautēts liellopa šķiņķis" 250 gramu iepakojumā - EAN 4751005452979.

Minētos produktus no tirdzniecības veikalu tīkls "top!" ir izņēmis.

Kā ziņots, saskaņā ar Lietuvas Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) testēšanas analīžu rezultātiem "Rimi" veikalu tīklā visās trijās Baltijas valstīs ir apturēta tirdzniecība ar "Rēzeknes gaļas kombināta" ražoto produkciju, kuras sastāvā minēta liellopu gaļa, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja "Rimi" pārstāve Laura Podskočija.

Savukārt veikalu tīkla "Maxima" pārstāvis Ivars Andiņš teica, ka uzņēmums vēl gaida Latvijas PVD atzinumu par konkrētā ražotāja produkciju.

Kā ziņots, Lietuvas Valsts pārtikas un veterinārijas dienests atradis zirga gaļas klātbūtni SIA "Rēzeknes gaļas kombināts" ražotajos liellopu gaļas konservos un patlaban visu produkciju ir atsaucis no tirdzniecības.

1.martā Lietuvas Valsts pārtikas un veterinārijas dienests aizliedza valstī tirgot arī Latvijā ražotos "Kuršu zemes" gaļas konservus, kuru sastāvā atklāta zirga gaļa.

Tikmēr Latvijas PVD veic pārbaudi "Kuršu zemē", lai noskaidrotu, kur iegūta konservos izmantotā zirga gaļa un kādēļ šī informācija nav norādīta produktu marķējumā.

Pagājušajā nedēļā vairākās Latvijas kautuvēs un vienā gaļas pārstrādes uzņēmumā - SIA "Forevers" - ir konstatētas aizdomīgas darbības ar zirga gaļu. Lopu kautuvei Ērgļu novadā "Aibi" tiks piemērots sods par pārtikas izsekojamības nenodrošināšanu 500 latu apmērā saistībā ar to, ka kautuve uzņēmumam "Forevers" piegādāto zirga gaļu uzdevusi par liellopu gaļu.

Pārkāpumus PVD ir konstatējis arī trīs citās kautuvēs - SIA "Viļumene", ZS "Kalnpierbes" un SIA "Musino" -, kurās nav nodrošināta zirga gaļas izsekojamība.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas