Vaškeviču atbrīvos no apcietinājuma pret 60 000 latu drošības naudu

Kukuļošanas lietā aizturētais, no amata atstādinātais Finanšu ministrijas Nodokļu un muitas administrēšanas politikas departamenta direktora vietnieks Vladimirs Vaškevičs tiks atbrīvots no apcietinājuma pret 60 000 latu drošības naudu, piektdien nolēma Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa, pārskatot V.Vaškevičam piemēroto drošības līdzekli, ziņo aģentūra BNS.

V.Vaškeviča advokāts Juris Dzelme sacīja, ka nepieciešamā nauda tiks samaksāta pēc iespējas ātrāk, un pieļāva, ka V.Vaškevičs jau piektdien varētu nokļūt brīvībā, vēsta BNS.

Jau ziņots, ka 18. februārī Rīgas apgabaltiesa nolēma atstāt spēkā Centra rajona tiesas 2. februāra lēmumu, kas paredzēja V.Vaškevičam kā drošības līdzekli piemērot apcietinājumu.

V.Vaškeviču aizturēja 31. janvāra vakarā Rīgā, Duntes ielā, brīdī, kad viņš devās uz advokātu biroju. Aptuveni tai pašā laikā izmeklētāji veica kratīšanas vairākos objektos. Aiznākamajā dienā V.Vaškevičs tika apcietināts.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) V.Vaškeviču tur aizdomās pēc Krimināllikuma 323.panta 2.daļas par kukuļdošanu, ja tā izdarīta atkārtoti vai lielā apmērā, vai ja to izdarījusi valsts amatpersona vai personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem vai bez tā.

Kā informēja KNAB, šajā kriminālprocesā vairāk nekā 50 000 eiro (35 000 latu) kukulis dots Valsts ieņēmuma dienesta (VID) amatpersonai, lai tā pienācīgi neveiktu amata pienākumus kontrabandas apkarošanā, nodokļu nomaksas kontrolē un nekonstatētu pārkāpumus attiecībā pret konkrētām personām.

Saskaņā ar aģentūras LETA rīcībā esošo informāciju izmeklētājiem ir aizdomas, ka Vaškeviča iespējami dotais kukulis kādai VID amatpersonai varētu būt tikai viens no daudziem gadījumiem - kā "regulārais maksājums".

Šī kukuļa došanas epizode arī varētu būt tikai viens posms garākā ķēdē. Pastāv gan varbūtība, ka daudz vairāk iesaistīto personu notvert un tiesāt neizdosies, jo izmeklētāji šaubās, ka V.Vaškevičs būšot ar mieru plaši dalīties ar informāciju.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas