Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Varēs pārdot visu slaukumu

Piena brīvo tirdzniecību turpmāk vairs neierobežos “griesti”, taču kvalitātes prasības nemazināsies.

Valdībā apstiprinājusi grozījumus noteikumos “Higiēnas un obligātās nekaitīguma prasības govs svaigpiena apritei nelielā apjomā”. Atcelta norma, ka gada laikā ražotājs var pārdot 7000 kilogramu svaigpiena galapatērētājam vai mazumtirdzniecības komersantam.
“Kursas Laiks” jau rakstījis, ka turpmāk par nelielu apjomu uzskatīs piena daudzumu, ko ražotājs iegūst savā saimniecībā un var pārdot gada laikā atbilstoši piešķirtajai tiešās tirdzniecības kvotai.

Atgādinot ražotājiem, ka kvalitatīvs piens iegūstams, ievērojot tīrību un personīgo higiēnu gan govju slaukšanas laikā, gan veicot piena pirmapstrādi, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) izdevis un izplata bukletu. Tas atgādina: tīra govs – tīrs pats – tīrs aprīkojums – kvalitatīvs piens!

Pērn otrajā pusgadā pārstrādei nav pieņemti un iznīcināti vai arī atdoti ražotājiem vairāk nekā 120 tūkstošu kilogramu svaigpiena, informē PVD preses sekretāre Solveiga Smiltene. 74 procenti piena brāķēti inhibitoru klātbūtnes dēļ, 21 procents – kvalitātes rādītāju dēļ. Piecos procentos gadījumu piens bijis saskābis, netīrs, ar neraksturīgu smaržu un garšu. PVD konstatējis, ka visbiežāk “grēko” mazie ražotāji. Vienlaikus PVD izvirzīs stingrākas prasības uzņēmumiem un pārbaudīs, kā tur organizēta svaigpiena kontrole.
Bukletu var saņemt PVD pārvaldēs, tas pieejams arī mājaslapā www.pvd.gov.lv sadaļā “Bukleti”.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas