Var uzzināt aptuveno pensijas vai pabalstu apmēru

Portālā Latvija.lv, apstiprinot identitāti, ir iespējams aprēķināt iespējamo vecuma pensiju, taču jāņem vērā, ka valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras rīcībā vispārējā gadījumā ir dati tikai par tām sociālajām iemaksām, kas veiktas no 1996. gada.

Apdrošināšanas sabiedrība "Ergo" izplatījusi skaidrojošu materiālu, kas atgādina un skaidro nepieciešamību veidot uzkrājumu vecumdienām. Cita starpā atgādināta iespēja katram pašam aprēķināt savu iespējamo vecuma pensiju, portālā Latvija.lv , izmantojot Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras datus. Skaidrojumi par pensiju sistēmas pirmā līmeņa ierobežotajām iespējām izskanējuši arī iepriekš .

Visiem, kuri vēlas izmantot portāla Latvija.lv piedāvāto iespēju aprēķināt prognozējamo pensiju, VSAA Liepājas filiāles vecākā inspektore Marika Vītola atgādina, ka aģentūras rīcībā vispārīgā gadījumā ir dati tikai par periodu pēc 1995. gada. Līdz 1996. gadam darba stāžs jāpierāda ar dokumentiem, ko var izdarīt, arī negaidot brīdi, kad tas būs nepieciešams, piemēram, būs jāaprēķina vecuma pensija vai bezdarbnieka pabalsts, kura apmēru arī ietekmē darba stāžs. Pēc tam, kad arī šie dati digitalizēti, arī prognozējamā pabalsta vai pensijas apmēru varēs noteikt precīzāk.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas