Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Var pieteikt kandidātus Apbalvojumam "Laiks Ziedonim"

6.janvārī, Epifānijas dienā Imanta Ziedoņa fonds "Viegli" izsludināja pieteikšanos līdz 3. martam Apbalvojumam "Laiks Ziedonim".

Apbalvojuma mērķis ir ik gadu apbalvot tās personības, kas ar savu izcilību, degsmi, sūtību, veiksmi, stāju un savpatību iedvesmojušas labāku Latviju.

Apbalvojuma uzdevumi ir:
- godināt un izcelt Imantam Ziedonim svarīgas vērtības
- atbalstīt jaunradi
- iedvesmot un iedrošināt latviešus visā pasaulē
- attīstīt Latvijas tautas izaugsmei un attīstībai svarīgas kultūras un intelektuālās vērtības un prasmes
- pilnveidot latvisko identitāti un raksturu.

Apbalvojums tiks pasniegts piecās nominācijās indivīdiem vai personu grupām, kas ar izciliem sasniegumiem darbojas attiecīgajā nozarē un atbilst Apbalvojuma vērtībām. Balvas apjoms ir 3000 € katras nominācijas laureātam (pēc nodokļu nomaksas).

Nominācijas ir:
- Zinātne "Taureņu uzbrukums"
Nominācijā "Taureņu uzbrukums" apbalvos par sasniegumiem un personību kādā akadēmiskā nozarē, kurā Latvijā tiek pasniegts doktora grāds.
Vizionāri: Rolands Lappuķe, Ivars Lācis, Sandra Kropa, Gustavs Strenga
 
- Novadpētniecība "Kedas"
Nominācijā "Kedas" apbalvos par sasniegumiem un personību lokālu teritoriju (novada, ciema, pagasta, pilsētas utt.) izpētē, veicinot latviskumu un iesakņotību.
Vizionāri: Kārlis Kazāks, Rūta Jirgensone, Aldis Austers, Laima Kota
 
- Tautsaimniecība "Zemi es mācos"
Nominācijā "Zemi es mācos" apbalvos par sasniegumiem un personību latviskā saimniekošanā, komercdarbībā, kas balstīta Latvijas tautas resursos un tradīcijās.
Vizionāri: Ēriks Hānbergs, Daina Bruņiniece, Baiba Mikāla, Aigars Rostovskis
 
- Bērni un jaunieši "Rabarbers"
Nominācijā "Rabarbers" apbalvos par izciliem sasniegumiem un personību, vēl esot bērnam vai jaunietim, vai darbā ar bērniem un jauniešiem.
Vizionāri: Jānis Šipkēvics Jr., Rūdolfs Mings, Ilga Reizniece, Līga Rudzīte
 
- Dzīve literatūrā "Bize"
Nominācijā "Bize" apbalvos par izciliem sasniegumiem un personību, radot, tulkojot, mācot, izplatot vai izdodot latviešu literatūru.
Vizionāri: Māra Zālīte, Līga Blaua, Aivars Berķis, Guntars Godiņš
 
Pieteikties var indivīds vai cilvēku grupa, kas ar izciliem sasniegumiem darbojas attiecīgajā nozarē un atbilst Apbalvojuma vērtībām. Imanta Ziedoņa dzīve un darbi izceļ šādas vērtības: Izcilība, Degsme, Sūtība, Stāja, Veiksme, Savpatība. Meklējot un cildinot apbalvojuma ieguvējus, tiks vērtēts viņu padarītais un personības šo vērtību kontekstā.
 
Apbalvojumu veido Imanta Ziedoņa fonds "Viegli" kopā ar vizionāriem - cilvēkiem, kas pārredz nominācijas nozari un pārzina tās aktualitātes. Vizionāri palīdz popularizēt Apbalvojumu un veidot to tādu, kā Imants Ziedonis to būtu vēlējies.

"Laiks Ziedonim" nominanti tiks izziņoti līdz 2014.gada 3.aprīlim, savukārt laureāti tiks pasludināti svinīgā Cildināšanas ceremonijā 3.maijā.

Pretendentu pieteikšana iespējama fonda "Viegli" mājaslapā, aizpildot pieteikuma formu, elektroniskā veidā uz e-pastu laiksziedonim@fondsviegli.lv vai pa pastu, nosūtot pieteikuma formu ierakstītā vēstulē Imanta Ziedoņa fondam "Viegli" (Bruņinieku iela 22-1, Rīga, LV-1001), ar norādi Pieteikums apbalvojumam "Laiks Ziedonim".

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas