Valsts prezidents: Latvija visus gaida atgriežamies

Valsts prezidents Andris Bērziņš 18.novembra vakarā Latvijas 93.dzimšanas dienai veltītajā uzrunā tautai pie Brīvības pieminekļa mudināja atcerēties, ka tikai kopībā ir mūsu spēks, un atgādināja, ka Latvija visus gaida atgriežamies.

"Dzīves likums saka - Māte un Dzimtene cilvēkam ir tikai viena. Arī Māte Latvija mums visiem ir tikai viena. Lai vai cik tālu pasaulē mēs katrs dotos, Māte Latvija mūs gaida atgriežamies. Atcerēsimies to vienmēr, jo tikai kopībā ir mūsu spēks. Tikai kopā esot, mēs varam uzcelt stipru Latviju," teica Valsts prezidents.

Valsts prezidents mudināja nemeklēt ienaidniekus un meklēt domubiedrus. "Atbalstīsim viens otru! Palīdzēsim tiem, kas paši sev vēl nevar vai vairs nevar palīdzēt!" aicināja Valsts prezidents, uzsverot: "Tikai mūsu pašu rokās ir mūsu un arī Latvijas liktenis."

Lielāko daļu savas svētku uzrunas Valsts prezidents veltīja Brīvības piemineklim.

"Brīvības piemineklis ir Latvijas valstiskuma, tautas vienotības, neatkarības un brīvības simbols. Līdzīgi Latvijas liktenim, tas ir piedzīvojis gan ziedu laikus, gan okupāciju varas un karu, gan tautas gara spēka augstāko apliecinājumu - Atmodu, bet barikāžu dienās pavisam netālu no tā skanēja šāvieni un mira cilvēki," teica Valsts prezidents.

Viņš atzīmēja, ka Brīvības piemineklis ir liecinieks Latvijas likteņa griežiem teju gadsimta garumā. Dažādās uniformās tērpti karavīri ir maršējuši gar tā pakāji, dažādas dziesmas pie tā dziedātas un dažādi karogi plīvojuši tam līdzās. Ir piedzīvots pat laiks, kad okupācijas vara nopietni apsvēra pieminekļa nojaukšanas ideju, un, tikai pateicoties cilvēku veselajam saprātam, Brīvības piemineklis Rīgas debesīs slejas vēl šobaltdien, atgādināja valsts augstākā amatpersona.

Tomēr neatkarīgi no valdošajām ideoloģijām īsteniem Latvijas patriotiem Brīvības piemineklis vienmēr ir bijis simbols un svētvieta.

"Pēc valstiskās neatkarības atgūšanas pie tā atkal varam brīvi pulcēties valsts svētku dienās, atceres pasākumos un Latvijai nozīmīgu notikumu laikā. 18.novembris ir diženākā no dienām, kad šeit esam kopā, dziedam kopā un jūtam kopā," teica valsts vadītājs.

Neatkarīgi no tā, kādi vēji pūš rudenīgajā novembra vakarā, atnākt pie Brīvības pieminekļa, lai apliecinātu savu cieņu visiem, kas par šo valsti cīnījušies un atdevuši dzīvības, ir katra patriotiski noskaņota cilvēka svēts pienākums, uzsvēra Valsts prezidents.

Viņš teica īpašu paldies tām ģimenēm, kuras 18.novembrī pie Brīvības pieminekļa nāk ar bērniem, noliek ziedus un stāsta jaunajai paaudzei, ko Brīvības piemineklis nozīmē Latvijai un kādēļ cilvēki iet tur būt kopā.

Tāpat kā daudzi citi Latvijas dzimšanas dienas pasākumi, arī Valsts prezidenta uzruna tautai pulcēja ļoti daudz klausītāju, ļaudīm piepildot Brīvības pieminekļa pakāji un tā apkaimi. Lai visi sanākuši redzētu uzrunu, pie pieminekļa bija izvietots ekrāns.

Pirms Valsts prezidenta uzrunas sanākušos priecēja dziesmas, pēc tās spēlēja pūtēju orķestris. Koncertu un Valsts prezidenta uzrunu klausījās gan pieaugušie, gan bērni.

Prezidenta uzrunu klausītāji sveica ar aplausiem, pēc tam klātesošie kopīgi dziedāja Latvijas valsts himnu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas