Valsts prezidents aicina vēlēšanās kandidātus vērtēt pēc padarītā

Valsts prezidents Andris Bērziņš aicina balsotājiem pašvaldību vēlēšanās kandidātus vērtēt pēc padarītā, nevis "pēc gaišām domām" priekšvēlēšanu programmā. LNT raidījumam "900 sekundes" viņš uzsvēra, ka jebkuram politiķim sevi ir jāparāda starplaikos, nevis pirms vēlēšanām.

Uz jautājumu, kā viņš vērtē vairāku partiju programmās minēto valodu jautājumu, Bērziņš sacīja, ka partiju programmās ir daudz jautājumu, kas neattiecas uz pašvaldību darbu, valodu jautājums ir viens no tiem. "Referendums jau parādīja iedzīvotāju attieksmi pret valodu, pašvaldību vēlēšanām ar to nav nekāda sakara," uzskata Bērziņš.

Prezidents norādīja, ka "mēs kļūstam smieklīgi", valodu jautājumu nostādot par pamatjautājumu. "Par kaut ko strīdoties, tālu netiks. Vajag tās [valodas] mācīt, nevis par tām strīdēties," sacīja Bērziņš.

Kā ziņots, pašvaldību vēlēšanas Latvijā notiks sestdien, 1.jūnijā, un šajā dienā vēlēšanu iecirkņi būs atvērti no plkst.7 līdz 22.

Vakar trīs stundu laikā pašvaldību vēlēšanās, izmantojot iepriekšējās balsošanas iespēju, Latvijā kopā nobalsojuši 29 855 jeb 1,99% balsstiesīgo pilsoņu, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotā informācija.

Vislielākā vēlētāju aktivitāte bijusi Rīgā, kur nobalsojuši 15 144 jeb 3,66% balsstiesīgo. Otra lielākā aktivitāte bijusi Vidzemē, kur nobalsojuši 6474 jeb 1,57% vēlētāju.

Latgalē nobalsojuši 3060 jeb 1,3%, Zemgalē - 2892 jeb 1,25%, bet Kurzemē - 2285 jeb 1,12% balsstiesīgo.

Tāpat kā vēlēšanu dienā, arī iepriekšējās balsošanas dienās balsot jādodas uz to vēlēšanu iecirkni, kurā vēlētājs reģistrēts. Citā iecirknī nobalsot nevarēs.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas