Valsts prezidents aicina veidot koalīciju atbildīgam komandas darbam

11.Saeimas vēlēšanu rezultāts dod iespēju izveidot tādu koalīciju un valdību, kam jāstrādā turpmākos trīs gadus, sekmīgi pabeidzot starptautiskā aizdevuma programmu, nostiprinot valstī finanšu disciplīnas un atbildīgas budžeta plānošanas kārtību, uzsver Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Paziņojumā presei svētdien Valsts prezidents arī aicina vēlēšanās uzvarējušos politiskos spēkus pēc iespējas ātrāk uzsākt konstruktīvas un atbildīgas sarunas par koalīcijas veidošanu, kā pamatprincipu izvirzot saliedētas komandas darbu nākamo triju gadu laikā.

Pateicoties iedzīvotājiem, kuri piedalījās 11.Saeimas vēlēšanās, tādējādi apliecinot pilsonisko atbildību par valsts nākotni un turpmāko attīstību, viņš norāda, ka vēlētāju aktivitāte ir arī sabiedrības līdzatbildības barometrs, kas liecina par valsts izaugsmi un patstāvības potenciālu.

"Vēlētāju aktivitāte ir sabiedrības līdzdalības un līdzatbildības barometrs, kas liecina par  valsts izaugsmes un patstāvības potenciālu. Nav nekā sliktāka par vienaldzību un bezatbildību nedz valstī, nedz cilvēku attiecībās," uzsver Valsts prezidents.

Vērtējot vēlēšanu rezultātus, Bērziņš uzsver, ka vēlētāju izvēles rezultāts dod iespēju izveidot tādu koalīciju un valdību, kam jāstrādā turpmāko triju gadu perspektīvā, sekmīgi pabeidzot starptautiskā aizdevuma programmu, nostiprinot valstī finanšu disciplīnas un atbildīgas budžeta plānošanas kārtību, konsekventi veicinot uzņēmējdarbību un radot nepieciešamos priekšnosacījumus no Latvijas izbraukušo cilvēku atpakaļ atgriešanai dzimtenē.

"Valsts ir cilvēki, un cilvēks ir lielākā vērtība, kas pieder valstij. Šo atziņu der paturēt prātā ikvienam, kas jau darbojas vai vēl tikai ienāk politikā," norāda Bērziņš.

Valsts prezidents aicina vēlēšanās uzvarējušos politiskos spēkus pēc iespējas ātrāk arī uzsākt konstruktīvas un atbildīgas sarunas par koalīcijas veidošanu, kā pamatprincipu izvirzot saliedētas komandas darbu nākamo triju gadu laikā.

"Uzvaras eiforija un ambīcijas nav labākais sabiedrotais nopietna darba sākumam. Uzvara ir tikai mirkļa emocijas, kas beidzas tad, kad sākas reāls darbs. Visbeidzot es ļoti ceru, ka Latvijas politika ir izslimojusi visas "bērnu slimības", guvusi nopietnas mācības un arī atziņas par to, ka politiķa darba patiesā mēraukla ir solījumu pildīšana un vārdu saskaņa ar darbiem," viņš norāda.

"Šim Saeimas sasaukumam būs tikai trīs gadi, lai pierādītu, ka esat labāki par vēlētāju atlaisto iepriekšējo Saeimu. Jums būs jāstrādā daudz spraigākā un arī grūtākā darba režīmā. Ekonomiskā situācija pasaulē pašlaik nevieš optimismu, tādēļ šis nebūs laiks, kad cīnīties vienam pret otru. Šis ir laiks, lai strādātu "par" nevis "pret". Par Latviju un par Latvijas nākotni," paziņojumu noslēdz Valsts prezidents.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas