Valsts policijai Kurzemē joprojām trūkst darbinieku

Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldē ir brīvas 96 štata vietas, un situācija ar dramatisko darbinieku trūkumu kopš gada sākuma nav būtiski uzlabojusies, "Rietumu Radio" atzina VP Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieks Normunds Grūbis.

"Šai ziņā esam stabili," ironizēja Grūbis. Šā gada sākumā VP Kurzemē trūka ap 100 darbinieku, un šāda situācija ir jau vairākus gadus.

Visdramatiskākais darbinieku trūkums, kā atzina Grūbis, ir Ventspilī, kur nav nokomplektēta trešdaļa štata vietu, savukārt Liepājā situācija esot salīdzinoši labāka - dažādās struktūrvienībās trūkst 38 darbinieku.

Kā galveno iemeslu, kāpēc VP Kurzemē ilgstoši neizdodas aizpildīt brīvās štata vietas, Grūbis min nekonkurētspējīgo atalgojumu. "Pagājušajā nedēļā man zvanīja Ventspils iecirkņa priekšnieks un informēja, ka labi strādājošu Valsts policijas darbinieci pie sevis strādāt pārvilinājusi Ventspils Pašvaldības policija, kur alga lielāka," stāsta Grūbis.

Viņš atzīst, ka gada sākumā policistu atalgojums palielināts par aptuveni 30 latiem, taču tas būtiski situāciju nespējot uzlabot. Kā liecinot nesen veiktā aptauja, tikai 8% VP darbinieku ir apmierināti ar savu atalgojumu un liels skaits paužot gatavību mainīt darbu.

"Darba apjoms tāpēc, ka trūkst darbinieku, jau nekur nepazūd. Tas ir jāpaveic esošajiem darbiniekiem," atzina Grūbis, uzsverot, ka īpaši grūts un saspringts policijā būšot vasaras periods, kad sāksies atvaļinājumu laiks un "līdz rudenim darba slodze būs vēl lielāka".

Gada sākumā policijā pēc pusgadu ilgu profesionālās pilnveides kursu pabeigšanas Valsts policijas koledžā darbu uzsākuši ap desmit jauni darbinieki ar augstāko izglītību. "Viņiem ir degsme, vēlēšanās strādāt un pozitīva attieksme pret darbu. Es ceru, ka tā nezudīs," sacīja VP Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieks. Kā atzina Grūbis, ir cerības, ka šogad VP rindas Kurzemē varētu papildināt vēl vairāk nekā desmit jauni darbinieki.

Kā atzina Grūbis, VP pārstāvji sevišķi Liepājā veicot lielu darbu, apmeklējot skolas un stāstot skolēniem par policijas darbu un aicinot mācīties par policistiem. Viņš arī informēja, ka 10.maijā Valsts policijas koledžā notiks Atvērto durvju diena.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas