Valsts policija šomēnes 1691 darbiniekam prēmijās izmaksājusi gandrīz 300 000 latu

Decembrī, kad tiek atzīmēta arī Valsts policijas (VP) dibināšanas gadadiena, policijā strādājošie saņēma arī prēmijas. Kopumā pie naudas balvām tika 1691 VP darbinieks, un kopējā prēmijās izmaksātā summa bija 295 175 lati, informē VP Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Sigita Pildava.

Prēmijas saņēma 24% no strādājošajiem. Pildava atzīmēja, ka par katru prēmējamo vai ar naudas balvu apbalvojamo īpašai komisijai tika iesniegts izsmeļošs pamatojums, kāpēc kāds cilvēks ir pelnījis šo prēmiju vai nauda balvu, un attiecīgi tad arī lemts par prēmijas apmēru.

Lielākā vienam cilvēkam izmaksātā prēmija šomēnes bija 970 latu, kas tikusi kādam Rīgas reģiona pārvaldē (RRP) strādājošam, bet mazākā naudas balva bijusi 30 latu apmērā.

Pildava atzīmēja, ka policijā prēmijas vai naudas balvas nav tikušas maksātas kopš ekonomiskās krīzes sākšanās, kas ilgst jau vairākus gadus.

Motivējošā piemaksa jeb prēmijas ir viens no būtiskākajiem un efektīvākajiem veidiem, kā motivēt labākos darbiniekus palikt darbā un strādāt profesionāli, uzskata VP priekšnieks ģenerālis Ints Ķuzis. Lai neatkārtotos pirms pāris gadiem pieredzētā situācija, ka zemā atalgojuma dēļ no policijas aizgāja daudz darbinieku, materiālā stimulēšana ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā noturēt darbiniekus dienestā. Tieši šī iemesla dēļ VP šīs prēmijas un nauda balvas arī bija ļoti svarīgas, atzīmēja Pildava.

Prēmijās kopumā izmaksāts 81 441 lats, bet naudas balvās - 213 734 lati.

RRP prēmijās un naudas balvās kopumā izmaksāti 115 379 lati, Vidzemes reģiona pārvaldē - 25 979 lati, Kurzemes reģiona pārvaldē - 24 616 lati, Latgales reģiona pārvaldē - 31 578 lati, Zemgales reģiona pārvaldē - 27 937 lati, VP - 66 834 lati, bet Valsts policijas koledžai - 2 850 lati.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas