Valsts policija Kurzemes reģionā pastiprinātu uzmanību pievērsīs bērnu sēdeklīšu un drošības jostu lietošanai gan priekšā, gan aizmugurē sēdošajiem

Ikdienā, strādājot ierastajā režīmā, Satiksmes uzraudzības rotas inspektori konstatē, ka tomēr ir cilvēki, kuri nelieto drošības jostas paši un arī nepiesprādzē savus bērnus. Kā, piemēram, aizvadītajā nedēļas nogalē Kurzemes reģionā kopumā ir noformēti 14 administratīvo pārkāpumu protokoli par drošības jostu nelietošanu un no tiem visvairāk Ventspilī – 6. Liepājā – 5, Saldū – 2 un Kuldīgā – 1. Vēl iepriekš tika noformēti 14 protokoli. Liepājā – 10, savukārt Ventspilī un Saldū – 2.

Kā informēja Ceļu satiksmes drošības direkcija, 2019.gada pētījumā parādās tas, ka 53% gadījumu pasažieri nesprādzējas, jo jābrauc neliels attālums; 40% pasažieru aizbildinās, ka josta ir neērta, nepraktiska un to ir grūti uzlikt. 22% respondentu nesprādzējas tāpēc, ka pilnībā uzticas autovadītājam, savukārt 18% uzsver, ka šoferis viņam nav atgādinājis, ka mašīnā ir jāpiesprādzējas, informē VP Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos  Madara Šeršņova.

Tāpat pētījums atklāj, ka biežāk drošības jostu lieto sievietes, kā arī Pierīgas, Zemgales un Vidzemes iedzīvotāji. Savukārt drošības jostu aizmugurējā sēdeklī retāk lieto vīrieši, it īpaši no Kurzemes un Latgales. Drošības jostas nelietošanu biežāk praktizē autovadītāji, kuri arī kā pasažieri sprādzējas retāk.

Valsts policija strādās pastiprināti, pievēršot uzmanību bērnu sēdeklīšu izmantošanai, tāpat drošības jostu lietošanai kā priekšā, tā arī aizmugurē sēdošajiem.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpuma kodeksu, par nepiesprādzēšanos ar drošības jostu, kā arī tāda pasažiera vešanu, kurš nav piesprādzējies ar to, paredz brīdinājuma izteikšanu vai naudas soda uzlikšanu transportlīdzekļa vadītājam no 30 līdz 70 eiro apmērā. Par pasažieriem noteikto pienākumu pārkāpšanu, tātad arī par nepiesprādzēšanos ar drošības jostu, paredz brīdinājuma izteikšanu vai naudas soda uzlikšanu pasažierim 15 eiro apmērā. Par braukšanu ar transportlīdzekli bez drošības jostām, ja tās ir paredzētas konstrukcijā, paredz naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam 30 eiro apmērā.

Savukārt par to noteikumu pārkāpšanu, kuri paredz bērnu pārvadāšanai paredzēto drošības līdzekļu lietošanu, paredz brīdinājuma izteikšanu vai naudas soda uzlikšanu transportlīdzekļa vadītājam no 30 līdz 70 eiro apmērā. Un par tādu personu pārvadāšanu vieglā automobiļa priekšējā sēdeklī, kuras ir jaunākas par 14 gadiem, ja automobiļa konstrukcijā nav paredzētas drošības jostas, paredz brīdinājuma izteikšanu vai naudas soda uzlikšanu transportlīdzekļa vadītājam 15 eiro apmērā.

CSDD kampaņas video: https://youtu.be/9xWKNwCrthQ

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas