Valsts kontrole plāno pievērsties revīzijām pašvaldībās 9

Viens no Valsts kontroles plānotajiem jaunajiem darbības virzieniem būs revīziju veikšana pašvaldībās, lai pārliecinātos, cik ekonomiska un pamatota tajās ir finanšu līdzekļu izlietošana.

Šādi plāni Valsts kontrolei ir, jo tā nereti saņem iedzīvotāju sūdzības par iespējamu neekonomisku un nepamatotu līdzekļu tērēšanu pašvaldībās, intervijā aģentūrai LETA atklāja valsts kontroliere Elita Krūmiņa. Ja ik gadu Valsts kontrole veic ministriju un to padotības iestāžu finanšu revīzijas, pašvaldību jomā tā līdz šim ir paļāvusies uz zvērinātu revidentu darbu. Pati valsts kontrole veic revīzijas tikai atsevišķās pašvaldībās, izlases kārtībā.

"Diemžēl mums jāatzīst, ka tieši pašvaldībās mēs regulāri konstatējam nelietderīgus un nelikumīgus izdevumus," sacīja Krūmiņa. Papildus saņemot arī iedzīvotāju sūdzības, Valsts kontrole secinājusi, ka ir jāpastiprina pašvaldību pārbaudes, nodrošinot, ka katra pašvaldība, neskatoties uz tās lielumu, tiek pārbaudīta vismaz reizi trīs gados.

"Domāju, ka šādas pārbaudes varētu papildus motivēt pašvaldību darbiniekus rīkoties ar pašvaldību līdzekļiem lietderīgi, likumīgi un iedzīvotāju interesēs," pauda valsts kontroliere.

Lai šādu jaunu darbības virzienu varētu ieviest, Valsts kontrolei būšot nepieciešami papildus līdzekļi. Pagaidām gan konkrēta summa nav zināma, taču jau tuvākajā laikā par šo jautājumu ir plānots uzrunāt gan Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas deputātus, gan arī Finanšu ministriju un valdību. Līdz tam laikam tiks veikti visi nepieciešamie aprēķini, gan arī sagatavota argumentācija par finanšu līdzekļu nepieciešamību.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Vaiņodes aprūpes centrā dažu cilvēku nekaunība pārsniedz jebkuras robežas.Daži dzīvo ar resnu kaklu.Tikai lai neizliekas priekšniecība ka neko nezina.Zin un visas cūcības izlie kas nezinām un neredzam!

pirms 7 gadiem, 2013.03.28 22:58

Aizpute

Jā, mūsu novadā ļoti efektīvi līdzekļi tiek izlietoti tālu no iedzīvotājiem noslēpjot Lažas pagasta pārvaldnieci Māru Vētru ar visu svītu. Pensionētās kundzes privātās vajadzības ir apmierinātas par 200 procentiem. Diez vai Valsts kontrole viņus tur Lažiņā maz atradīs! HI-HI

pirms 7 gadiem, 2013.03.27 22:22

Nezinīc

lai pārbauda domei pakļauto sociālās aprūpes centru ,kā tur tiek izlietoti līdzekļi ,ko saņem no nabagiem
es, protams, nezinu, bet tu, novērotāj, kaut ko neesi sajaucis? Nabagiem jau dod, nevis no viņiem saņem...

pirms 7 gadiem, 2013.03.24 08:10

novērotājs

lai pārbauda domei pakļauto sociālās aprūpes centru ,kā tur tiek izlietoti līdzekļi ,ko saņem no nabagiem.Kauns daudzās lietās!!!

pirms 7 gadiem, 2013.03.23 13:20

upsadeisy

Likumibas revīzija, atsevišķu struktūru eksistence un apmalsāšana, vot, būtu interesanti!

pirms 7 gadiem, 2013.03.22 09:09

Latvijas ziņas