Valsts budžeta iestādēs divu gadu laikā darba samaksa sarukusi par 22%

Latvijā valsts budžeta iestādēs divu gadu laikā vidējā darba samaksa sarukusi par 22%, aģentūru BNS informēja Valsts kancelejā (VK).

Finanšu ministrijas aprēķini par vidējo darba samaksu valsts budžeta iestādēs liecina, ka divu gadu laikā kopš 2008. gada atalgojums sarucis no 585 latiem līdz 458 latiem jeb vidēji par 22%. Tiesa, augstākā līmeņa vadītājiem pēc izmaiņām darba samaksas sistēmā ienākumi saruka uz pusi un vairāk. Tika atcelta arī prēmēšana, atvaļinājuma pabalstu izmaksa, samazināti atlaišanas pabalsti, aizliegta veselības apdrošināšanas polišu iegāde u.c., atgādināja VK.

Vispārējās valdības sektorā strādājošo skaits ar darba laika uzskaiti pamatdarbā 2010.gada pēdējā ceturksnī bija 185 233 darbinieki, kas ir 8,3% no kopējā iedzīvotāju skaita Latvijā, atsaucoties uz Centrālās statistikas pārvaldes datiem, informēja VK. Divu gadu laikā valsts un pašvaldību iestādēs, kā arī valsts un pašvaldību kapitālsabiedrībās kopumā strādājošo skaits samazināts par 25,5 tūkstošiem darbinieku, kas veido 1% no kopējā iedzīvotāju skaita Latvijā.

Straujākais darbinieku skaita sarukums bija 2009. gada otrajā pusē pēc valdības lēmumiem būtiski samazināt nodarbināto skaitu ministriju centrālajos aparātos, valsts aģentūrās un citās no valsts budžeta finansētajās iestādēs. Piemēram, centrālajās valsts iestādēs, ministrijās un to padotības institūcijās kopš 2008. gada nogales strādājošo skaits samazināts par 13 453 darbiniekiem jeb 16,8%.

Finanšu ministrijas apkopotie dati liecina, ka 2010. gadā no vispārējā valdības sektorā strādājošajiem 12,4 tūkstoši bija ierēdņu amati. Salīdzinot ar 2008. gada datiem, divu gadu laikā likvidēti 3515 ierēdņu amati.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas