Valsts amatpersonām algas nākamgad nesaruks

Saeima ceturtdien otrajā un galīgajā lasījumā atbalstīja likumprojektu, lai nākamgad nesamazinātos amatpersonu algas un tās saglabātu šā gada līmenī.

Likums attieksies uz Saeimas un pašvaldību deputātiem, valdības locekļiem un Saeimā ievēlētajām un apstiprinātajām amatpersonām.

Pašlaik amatpersonām algu aprēķina, vidējai darba samaksai piemērojot koeficientu. Centrālās statistikas pārvaldes publicētais valstī strādājošo aizpagājušā gada mēneša vidējās darba samaksas apmērs 2011.gadā tika iesaldēts un noteikts 2009.gada pirmā pusgada līmenī.

Lai arī 2012.gadā saglabātu algu apmēru šā gada līmenī, valdība iepriekš nolēma grozīt koeficientus, jo pretējā gadījumā nākamgad būtu jāpiemēro 2010.gada rādītājs, kas ir zemāks nekā 2009.gada apmērs. Tādējādi nākamgad samazinātos vēlēto amatpersonu algas.

Pašlaik Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likums paredz prēmēt Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbiniekus par sekmīgu ēnu ekonomikas apkarošanas pasākumu īstenošanu.

Nākamgad izmaksāt prēmijas varēs ne tikai VID, bet arī citu institūciju darbiniekiem, kuri apkaro ēnu ekonomiku. Šī norma attiektos uz, piemēram, Valsts darba inspekcijas, Valsts robežsardzes, Valsts policijas amatpersonām un darbiniekiem. Likumprojekts paredz, ka lēmums par šo amatpersonu prēmēšanu ir jāpieņem Ministru kabinetam.

Valdība, virzot šo likumprojektu, arī nolēmusi atteikties no ieceres iekļaut vienotajā atalgojuma sistēmā Latvijas Bankas amatpersonas. Šāds lēmums pieņemts, jo Latvijas Banka ir informējusi Finanšu ministriju, ka tā jau pašlaik ievēro solidaritātes principu un Latvijas Bankas amatpersonu atlīdzības noteikšanas principi ir samēroti ar tiem principiem, kas tiek noteikti atlīdzības likumā, piemēram, attiecībā uz Finanšu un kapitāla tirgus komisijas amatpersonām un darbiniekiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas