Valdība lems par pašvaldību tiesībām rosināt diennakts aptieku atvēršanu 1

Valdība otrdien lems par iespēju dot pašvaldībām tiesības ierosināt diennakts aptieku atvēršanu, liecina sēdes darba kārtība.

Veselības ministrija (VM) paskaidrojusi, ka saņemtas sūdzības par to, ka vairākās Latvijas pilsētās nav diennakts aptiekas, kā arī pašvaldības ir rosinājušas iesaistīties šīs problēmas risināšanā. Turklāt atsevišķās Latvijas apdzīvotajās vietās veidojas situācija, ka attālumi starp aptiekām ir vairāki kilometri, bet komersanti neveido teritoriālo nosegumu farmaceitisko pakalpojumu nodrošināšanai.

Līdz ar to VM aicina paredzēt, ka pašvaldībai ir tiesības ierosināt vispārēja tipa aptiekas atvēršanu arī tās apdzīvotās vietas daļā, kur triju kilometru rādiusā nav funkcionējošas vispārēja tipa aptiekas, kā arī ierosināt diennakts aptiekas atvēršanu konkrētajā apdzīvotajā vietā, kurā atbilstoši noteikumos paredzētajiem kritērijiem ir pietiekams vispārēja tipa aptieku skaits, bet kurā nav vispārēja tipa aptiekas, kas strādā visu diennakti.Pašvaldība ar šo ierosinājumu varēs vērsties Zāļu valsts aģentūrā, kas 15 dienu laikā sniegs atbildi.

Priekšroka šo aptieku atvēršanai ir noteikta komersantiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

nu nu

rosināt jau var, bet komersants pateiks - nav izdevīgi! un nav jau arī. Tā iet, kad visu tikai ar naudu mēra.

pirms 9 gadiem, 2011.08.01 09:54

Latvijas ziņas