Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valdība atbalsta Saeimas komisijas aicinājumu pašvaldību referendumu ideju atlikt līdz 1. maijam

Valdība pirmdien, ārkārtas sēdē izskatot priekšlikumus nākamā gada budžetam, atbalstīja Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas ierosinājumu ideju par pašvaldību referendumiem atlikt līdz nākamā gada 1. maijam.

Valdības sākotnēji atbalstītais priekšlikums paredzēja, ka likumprojekts par pašvaldību referendumiem Saeimā tiks iesniegts līdz nākamā gada 1. augustam. Vēl pašlaik likums paredz, ka Vides aizsardzības un pašvaldību attīstības ministrijai (VARAM) tas jāizdara līdz šā gada decembrim.

VARAM, pamatojot šo lēmumu, norādījusi, ka tas nepieciešams, jo valstij vēl ir jāsamazina budžets, taču iespēja rīkot pašvaldību referendumus prasīs papildu finansējumu.

Ministrijas izstrādātais Vietējo pašvaldību referendumu likumprojekts oktobrī tika izsludināts Valsts sekretāru sanāksmē.

Likumprojekts paredz arī iedzīvotājiem tiesības atlaist domi.

Pašlaik normatīvie akti neparedz iespēju rīkot ne konsultatīvus, ne lemjošus vietējo pašvaldību referendumus par vietējās nozīmes būtiskiem jautājumiem, kas skar pašvaldības iedzīvotāju intereses. VARAM izstrādātā likumprojekta mērķis ir veicināt vietējās pašvaldības iedzīvotāju līdzdalību vietējās nozīmes jautājumu lemšanā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas