Vairāki lauku tirgotāji nākamā gada pirmajā nedēļā varētu nestrādāt

Lauku reģionu tirgotājus eiro ieviešanas kontekstā satrauc drošības jautājums saistībā ar naudas uzglabāšanu un pārvadāšanu, biznesa portālu "Nozare.lv" informē vairāku veikalu īpašnieces zemnieku saimniecības "Akmeņkalni" īpašnieks Kārlis Akums.

Viņš norāda, ka šis jautājums jo īpaši satrauc tos veikalniekus, kas atrodas attālākajos lauku reģionos. Tāpēc viņš pat pieļauj, ka pirmajā jaunā gada nedēļā viņa veikals būs slēgts vai arī tiks apkalpoti tikai pircēji, kas norēķināsies ar bankas maksājumu kartēm.

Tāpat Akums nav pieteicies arī banku piedāvātajai eiro priekšpiegādei, kas sākās tieši pirms svētku brīvdienām, jo viņš ir kategoriski pret to, ka veikali tiek pārvērsti par valūtas maiņas punktiem.

"Tas ir absurds! Turklāt nav nekādu drošības garantiju. Svētku brīvdienās, kad garnadži uzdarbojas īpaši aktīvi, man jāuzglabā un jāpārvadā lielas naudas summas. Vērsos ar lūgumu policijā, taču saņēmu atbildi, ka arī policija drošību garantēt nevar, - tikai tad, ja kaut kas notiks, tiks ierosināta krimināllieta. Taču es negrasos riskēt ar savu darbinieku drošību! Man nav arī līdzekļu, lai maksātu par apsardzi. Šoreiz jāsaka - valsts uzliek pienākumus, bet neko nedara, lai tie būtu loģiski un izpildāmi," viedokli pauž "Akmeņkalnu" īpašnieks.

Viņaprāt, prātīgāk būtu bijis eiro ieviešanu noteikt nevis ar 1.janvāri, bet nedaudz vēlāk, kad daudzi jau algas un pensijas būs saņēmuši.Latvija eirozonai pievienosies 2014.gada 1.janvārī.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas