Vairākas partijas pagaidām bez ziedojumiem

No 13 politiskajiem spēkiem, kas startēs Saeimas ārkārtas vēlēšanās, vairākas partijas vēl nav saņēmušas nevienu ziedojumu, liecina Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) dati par politisko spēku saņemtajiem ziedojumiem šogad.

Šogad ziedojumu nav partijām "Brīvība. Brīvs no bailēm, naida un dusmām", "Tautas kontrolei" un Pēdējai partijai.

Savukārt citām, kas atbilstoši jaunāko socioloģisko aptauju rezultātiem nepārkāptu piecu procentu barjeru, lai iekļūtu Saeimā, ziedojumu apmērs ir vairāki tūkstoši latu.

Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija ziedojumos saņēmusi 5100 latu, "Par prezidentālu republiku" ‒ 7335 latus, Kristīgi demokrātiskā savienība – 2323 latus.

No partijām, kas pašlaik, pēc vēlētāju aptauju rezultātiem, neaizsniedzas līdz piecu procentu robežai, bagātākās ir "PCTVL ‒ Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā", kas šogad ziedojumos saņēma 23 948 latus, bet Šlesera Reformu partijas LPP/LC kasē šogad ienākuši 194 924 lati.

Saeimas ārkārtas vēlēšanas gaidāmas 17. septembrī, un līdz tām atlikušas aptuveni divas nedēļas. Maksimālā summa, ko politiskie spēki var tērēt priekšvēlēšanu laikā aģitācijas pasākumiem, ir 282 559 lati.

Jau vēstīts, ka pēc aģentūras BNS pasūtījuma veiktā "Latvijas faktu" aptauja liecina, ka augustā politisko spēku reitingu līderi joprojām ir "Saskaņas centrs" un Zatlera Reformu partija. Piecu procentu barjeru pārvarētu vēl "Vienotība", Nacionālā apvienība un Zaļo un zemnieku savienība.

Pārējiem politiskajiem spēkiem ir mazāk nekā 2% vēlētāju atbalsts.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas