Vairākās mācību iestādēs brīvlaiks pagarināts arī pareizticīgo Ziemassvētku dēļ, Vaiņodes internātpamatskolā – ērtību dēļ

Kopumā 67 vispārizglītojošās skolas šodien, 6. janvārī, tomēr nav sākušas mācības, no tām gan tikai astoņās skolās mācības nav sākušās elektrības vai siltumapgādes trūkuma dēļ, vairākās mācību iestādēs brīvlaiks pagarināts arī pareizticīgo Ziemassvētku svinību dēļ, aģentūru BNS informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM). Portāls noskaidroja, ka mācības šodien neuzsāk arī skolēni Vaiņodes internātpamatskolā.

"Tas ir loģiski, jo, pirmkārt, tas ir likumīgi, to drīkst darīt. Bet tas noteikti nav sniega dēļ – mēs jau pirms brīvlaika to saskaņojām ar novada domi. Tas ir tāpēc, ka internātpamatskolai ir tā speficika, ka skolēni brauc no vairāk nekā 20 pašvaldībām, un jau piektdienas pēcpusdienā viņiem atkal būtu jādodas mājās. Turklāt mēs arī ietaupīsim uz elektrību, siltumu. Šīs dienas atstrādāsim mācību gada beigās," portālam pastāstīja Vaiņodes internātpamatskolas direktors Reinis Ulberts. Vaiņodes internātpamatskolā mācības atsāksies pirmdien, 10. janvārī.

Saskaņā ar IZM rīcībā esošo informāciju, pavisam 44 izglītības iestādes pieņēmušas lēmumu pagarināt skolēnu brīvlaiku un mācības plāno sākt pirmdien, 10.janvārī. Visvairāk šādu skolu ir Krāslavas novadā, kur mācības, kā plānots, nav sākušas desmit skolas.

23 izglītības iestādes mācības nesāka dažādu citu iemeslu dēļ, tostarp vairākās skolās – četrās izglītības iestādēs Ventspils novadā, trijās Madonas novadā, vienā Ludzas novadā, kā arī vienā Jaunjelgavas novadā – šis lēmums pieņemts saistībā ar elektrības vai siltumapgādes trūkumu. Pagaidām nav zināms, kad skolas mācības atsāks – tas atkarīgs no bojājumu novēršanas elektropiegādē un siltumapgādē.

Dažās skolās Daugavpilī, Jēkabpilī, Rēzeknē un Rīgā skolēnu brīvlaiks pagarināts pareizticīgo Ziemassvētku svinību dēļ.

3. un 4.janvārī elektropiegādes traucējumu dēļ nestrādāja arī Latgales amatniecības meistaru skola. Pašlaik mācības atsāktas.

Aģentūra BNS atgādina, ka skolēniem vispārizglītojošajās skolās ceturtdien atsākas mācību gads, ja vien skolas vadība nav nolēmusi citādi. Spītējot ziemai un elektrības piegādes traucējumiem, vēl trešdienas pēcpusdienā mācības noteiktajā laikā - ceturtdien - plānoja atsākt visas skolas Rēzeknes un Līvānu novadā, kur sniegs sagādājis vislielākās problēmas.

Savukārt no nākamās pirmdienas mācību gads noteikts trijās skolās Jēkabpils novadā, kur nav atjaunota elektrības piegāde. Tāpat vairākas pašvaldības, piemēram, Valmieras dome, jau pagājušā gada nogalē bija nolēmušas, ka to pakļautībā esošajās skolās brīvlaiks pagarināts līdz pirmdienai.

Atbilstoši Ministru Kabineta noteikumiem, ziemas brīvlaiks skolēniem ilga no 27.decembra līdz 5.janvārim. Nākamās brīvdienas skolēniem būs pavasara brīvlaikā no 21. līdz 25.martam. Noteikumi paredz - ja mācību gada laikā iestājas kādas ārkārtējas situācijas, kuras iepriekš nevar paredzēt un kuru dēļ vismaz vienu nedēļu nav iespējams nodrošināt mācību procesu, skolas vadība var lemt par mācību gada pagarinājumu 1. līdz 8.klases un 10. līdz 11.klases skolēniem.

Skolām ir tiesības patstāvīgi pieņemt lēmumu par vienu nedēļu ilgām papildu brīvdienām 1.klases bērniem. Šādas papildu brīvdienas atļauts organizēt tikai otrajā semestrī. Tāpat katra skola patstāvīgi pieņem lēmumu par projektu nedēļas norises laiku. Arī projektu nedēļu organizē otrajā semestrī.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas