Vai Tu zini savu HIV statusu?

Ik gadu 1. decembrī visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules AIDS diena. Tās mērķis ir izglītot un informēt ikvienu par AIDS un to izraisošo HIV infekciju.

Ik gadu novembra beigās notiek arī Eiropas testēšanas nedēļas aktivitātes, kur ikviens iedzīvotājs anonīmi un bez maksas HIV profilakses punktos visā Latvijā var veikts HIV, B un C hepatīta eksprestestus, informē Liepājas pašvaldība.

HIV var skart arī Tevi - visbiežāk inficēšanās notiek tieši heteroseksuālu dzimumattiecību ceļā.

Pēc Slimību profilakses un kontroles centra datiem līdz 2019. gada sākumam Latvija atklāti 7669 HIV gadījumi, no tiem – 2036 cilvēki AIDS stadija.* Latvija ir pirmajā vietā Eiropas Savienībā pēc jaunatklāto HIV inficēšanās gadījumu skaita.
Vienīgais veids, kā uzzināt savu HIV statusu, ir veikt testu: bez maksas un anonīmi - Liepājas pilsētas domes Sociālā dienesta Atkarību profilakses centrā, Flotes ielā 7. Saistībā ar epidemioloģisko situāciju valstī un Covid-19 izplatību, šobrīd uz eksprestestiem nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 63 456 120 vai 26 573 627. Testu iespējams veikt darba dienās no pl. 8 līdz 17.00, ceturtdienās līdz 19.00. Saskaņā ar cenrādi - jebkurā medicīnisko analīžu nodošanas laboratorijā.

Ievērojot epidemioloģisko situāciju valstī un Covid-19 izplatību, uz testu jāierodas noteiktā laikā. Uz testu jānāk ar sejas aizsegu. Uz testa punktu doties nevar, ja parādījušās elpceļu infekcijas pazīmes, kā arī, ja uz personu attiecas pašizolācijas, izolācijas vai karantīnas nosacījumi. Jāizvērtē savs veselības stāvoklis, pirms apmeklē testa punktu.

HIV ārstēšana tiek uzsākta nekavējoties un pilnā apmērā tiek apmaksāta no valsts budžeta.


Pievieno komentāru

Latvijas ziņas