VADC aicina iedzīvotājus atbalstīt bezatlīdzības donoru kustību

Ar mērķi attīstīt bezatlīdzības donoru kustību Valsts asinsdonoru centrs (VADC) sācis sadarbību ar labdarības portālu "Ziedot.lv", aicinot donorus atteikties no valsts piešķirtās trīs latu kompensācijas un ziedot to pieciem labdarības projektiem, informē VADC pārstāve Laura Ieviņa.

Līdz pat šā gada beigām asins ziedošanas vietās būs izvietotas "Ziedot.lv" ziedojumu kastītes, kurās donori saņemto kompensāciju varēs ziedot smagi slimu bērnu ārstniecībai un rehabilitācijai, bērnu slimnīcas Hematoonkoloģijas nodaļas rekonstrukcijai, trūcīgām Latvijas ģimenēm, kurām pietrūkst pārtikas ikdienas iztikai, un arī trūcīgiem senioriem, nodrošinot viņiem cienīgas vecumdienas, kā arī dzīvnieku patversmju iemītniekiem - suņiem un kaķiem.

"Labdarības akcijas, kuru laikā donori atsakās no valsts piešķirtās kompensācijas, ir ne tikai iespēja paveikt vēl vienu labu darbu, bet ir arī solis pretī simtprocentīgai bezatlīdzības donoru kustībai. Pasaules Veselības organizācija ir izvirzījusi mērķi attīstīt bezatlīdzības donoru kustību un visā pasaulē to ieviest līdz 2020.gadam. Donors, kurš nav ieinteresēts materiālajā atlīdzībā, ir drošāks donors, jo viņam nav iemesla slēpt vai noklusēt svarīgu informāciju par savu veselību," stāsta Ieviņa.

Šonedēļ VADC plānotas četras asins donoru dienas un īpaši aicināti atsaukties 0 rēzus negatīvās, A rēzus negatīvās, B rēzus negatīvās un AB rēzus negatīvās grupas donori, savukārt pietiekama asins krājuma dēļ uz laiku ierobežota AB rēzus pozitīvās grupas donoru pieņemšana.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas