Uzņēmumi, kuru nosaukumā Latvijas vārds, strādā ar lielāku apgrozījumu

Valstī kopumā reģistrēti 903 uzņēmumi, kuru nosaukumā ir iekļauts vārds «Latvija». Vēl populārāks ir starptautiskais nosaukums «Latvia», kas ievīts 1 245 uzņēmumu nosaukumos. Uzņēmumiem ar patriotiskajiem nosaukumiem pārsvarā ir lielāks apgrozījums nekā vidēji valstī, liecina Lursoft statistikas dati.

2012. gadā vidējais apgrozījums uz vienu uzņēmumu, kura firmā iekļauts Latvijas vārds, bijis 59,482 tūkst. Ls, kamēr vidēji valstī tas bija četras reizes mazāks. Tiesa gan, ka pēdējos gados apgrozījuma starpībai ir bijusi tendence sarukt, jo, piemēram, 2010. gadā uzņēmumu ar Latvijas vārdu nosaukumā vidējais apgrozījums bijis teju piecas reizes augstāks nekā vidēji valstī.

Atšķirības starp abām uzņēmumu grupām redzamas ne tikai vidējā apgrozījuma rādītājā, bet arī peļņā un zaudējumos. 2010. gadā vidējie zaudējumi uz vienu uzņēmumu valstī bija 73 lati, bet uzņēmumiem, kas nes Latvijas vārdu, tie bijuši vien vidēji astoņu latu apmērā. Pērn šī atšķirība starp abām grupām izlīdzinājusies, jo gan vieni, gan otri gadu noslēguši ar neitrālu rezultātu – nulle latiem.

No visiem uzņēmumiem, kuru nosaukumā ir Latvijas vārds vairāk nekā 9% jeb 82 uzņēmumi reģistrēti šogad, bet ar «Latvia» to nosaukumā reģistrēti šogad 109 uzņēmumi.

Vairāk nekā pusei no visiem uzņēmumiem jeb 55,43%, kuru nosaukumā iekļauts mūsu valsts vārds, vismaz viens no īpašniekiem ir persona vai komersants no Latvijas.

Izpētot, kurās nozarēs saimniecisko darbību visbiežāk veic tie uzņēmumi, kuri savā nosaukumā nes Latvijas vārdu, secināts, ka populārākā sfēra ir sava vai nomāta nekustamā īpašuma izīrēšana un pārvaldīšana. Tajā darbojas 2% no visiem uzņēmumiem. Savukārt otrajā vietā ar 1,7% atstājot konsultēšanu komercdarbībā un vadībzinībās.

Lursoft dati liecina, ka vienlīdz populāras darbības jomas starp uzņēmumiem ar mūsu valsts vārdu nosaukumā ir kokmateriālu, būvmateriālu un sanitārtehnikas ierīču vairumtirdzniecība, pārējās transporta palīgdarbības un arī datorprogrammēšana. Katrā no šīm nozarēm darbojas 1,6% no visiem uzņēmumiem ar Latvijas vārdu nosaukumā.

Latvijas vārdu savā nosaukumā nes tādi uzņēmumi, kā valsts a/s Latvijas Pasts, SIA Latvijas Auto Eksperti, a/s Latvijas Jahta, SIA Zaļai Latvijai, SIA Maxima Latvija u.c.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas