Uzņēmējus un organizācijas aicina pieteikt vakances "Ēnu dienai"

Līdz 23. janvārim uzņēmumi un organizācijas ir aicināti pieteikt vakances ikgadējai karjeras izglītības akcijai "Ēnu diena", kas šogad notiks 13. februārī, informē "Junior Achievement - Young Enterprise Latvija" ("JA-YE Latvija") mārketinga vadītāja Sintija Lase.

Skolēnu pieteikumi "Ēnu dienai" tiks pieņemti no 23. janvāra līdz 30. janvārim, bet līdz 5. februārim uzņēmumiem būs jāapstiprina izvēlētās "ēnas".

Ēnu dienas akcijā kā "ēnu devējs" var piedalīties jebkurš uzņēmums, organizācija vai institūcija, bet par darbinieka "ēnu" var kļūt ikviens 1.-12.klases skolēns.

"Lēmums par profesijas izvēli, kas ir viens no nopietnākajiem lēmumiem dzīvē, ir jāpieņem rūpīgi pārdomāts. Ēnu diena ir unikāla iespēja saņemt pieredzi par profesiju vai uzņēmumu, kas ir jūsu "sapņu darbs". Vienlaikus varat pārbaudīt, cik pamatoti ir mīti un stereotipi par šo darbu. Savukārt uzņēmumiem tā ir iespēja parādīt savas labās lietas," uzsver "Swedbank" valdes loceklis un Uzņēmumu apkalpošanas pārvaldes vadītājs Daniils Ruļovs.

Ēnu diena ikvienam uzņēmumam ir iespēja iedvesmot savus nākamos darbiniekus un kolēģus mērķtiecīgai karjerai, kā arī paskatīties uz savu profesiju un tās ikdienu no malas. Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš uzsver akcijas nozīmi situācijas normalizēšanai darba tirgū:

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš uzskata, ka "Ēnu diena" ļauj iepazīstināt jauniešus ar tām profesijām, kurās trūkst darbinieku, tādējādi tās popularizējot. "Nav noslēpums, ka gadu no gada vidusskolu absolventi izvēlas studijas turpināt sabiedrībā populārajās sociālo zinātņu programmās, pēc kurām realitātē - darba tirgū - pieprasījums mazinās ļoti strauji. "Ēnu diena" uzņēmējiem paver lielisku iespēju iepazīstināt jauniešus ar profesijām, kurās kvalificētu speciālistu trūkst, ļaut izzināt šo jomu plusus un arī mīnusus no praktiķiem, tādējādi mudinot izvēlēties Latvijas tautsaimniecībai nepieciešamu zināšanu apguvi," norādīja Endziņš.

Biznesa izglītības biedrība "JA-YE Latvija" "Ēnu dienu" organizē jau divpadsmito gadu. Pērn "Ēnu dienai" reģistrējās 423 uzņēmumi, piedāvājot kopumā 4899 ēnošanas vakances. Savukārt uz tām kopumā pieteicās 10 171 skolēns.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas