Uzfilmēts grupas "Aarzemnieki" oficiālais Eirovīzijas video klips

Eirovīzijas dziesmu konkursa šā gada nacionālās atlases uzvarētāji – grupa "Aarzemnieki" – izveidojuši videoklipu dziesmai "Cake to Bake", aģentūru LETA informēja Eirovīzijas sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Ārniece.

Mūzikas videoklips tapis sadarbībā ar režisori Aiju Strazdiņu. To iespējams noskatīties mājaslapā www.eirovizija.lv.

"Klipā gribējām pateikt to pašu, ko rakstot dziesmu - viens cilvēks nevar mācēt izdarīt visu, tādēļ reizēm ir jālūdz citu palīdzība, kas īpaši grūti padodas vīriešu kārtas pārstāvjiem," stāsta grupas solists Jorans Šteinhauers. "Tomēr brīdī, kad palīdzību saņemies palūgt, redzi, ka apkārtējie cilvēki reizēm to vien gaida, lai sniegtu savu atbalstu, kā notika arī klipa filmēšanā. Klipu filmējām Brīvdabas muzejā, latviskā vidē, jo, manuprāt, Latvija un tās daba cilvēkiem dod tik daudz, lai viņi būtu laimīgi, un to vajag parādīt arī citiem. Dziesma rakstīta tā, lai to jebkurā brīdī un vietā ar pāris instrumentiem varētu uzspēlēt un dziedāt kopā ar draugiem," pauž mūziķis.

Videoklipa režisorei Aijai Strazdiņai ir vērienīga pieredze mūzikas video režijā, tostarp veidojot mūzikas videoklipus tādiem Latvijā zināmiem mūziķiem un izpildītājiem kā "Jumprava", Lauris Reiniks, "Jenny May" un "Melo M".

Jau ziņots, ka Eirovīzijas dziesmu konkurss šogad notiks Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā - pusfināli gaidāmi 6.maijā un 8.maijā, bet fināls - 10.maijā. Eiropas populārākajā televīzijas šovā, kas šogad notiek jau 59.reizi, piedalīsies 37 valstis.

"Aarzemnieki" Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursā pārstāvēs pirmajā pusfinālā 6.maijā, savstarpēji sacenšoties ar mūziķiem no citām 18 valstīm: Zviedrijas, Albānijas, Islandes, Krievijas, Azerbaidžānas, Armēnijas, Igaunijas, Beļģijas, Ungārijas, Moldovas, Melnkalnes, Sanmarīno, Portugāles, Ukrainas un Nīderlandes. Pusfināla balsojumā Latvija varēs saņemt balsis arī no Dānijas, Francijas un Spānijas iedzīvotājiem. Šo valstu mūziķi gan pusfinālā nestartēs, jo pēc sacensību noteikumiem valstis dalībai finālā kvalificējušās automātiski - Dānija kā rīkotājvalsts, bet Francija un Spānija kā tā saucamā "Lielā piecinieka" valstis.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas