Uz Leģendu nakts pasākumiem aicina 38 pilis un muižas

Šodien 38 objektos norisināsies Leģendu nakts pasākumi, kad pilīs un muižās kultūras mantojuma vērtības varēs iepazīt neierastā daudzveidībā, aģentūru LETA informēja Latvijas Piļu un muižu asociācijas izpilddirektore Aira Andriksone.

Uz Leģendu nakts pasākumiem šogad ielūdz 38 asociācijas biedri - pilis un muižas. Viskuplāk ar 12 dalībniekiem būs pārstāvēti divi Latvijas kultūrvēsturiskie novadi - Kurzeme un Vidzeme. Zemgalē būs desmit, Latgalē - četri dalībnieki.

"Šajā naktī būs sastopami baroni un baroneses, pilskungi un pilsdāmas, kalpotāji, muzikanti, aktieri un stāstnieki. No dziļiem pagrabiem līdz augstiem torņiem, no parku tālākajiem nostūriem un pagalmiem līdz saloniem un svētku zālēm skanēs cilvēku balsis un mūzika, degs sveces un ugunskuri, spīdēs lākturi un neona gaismas, valdīs noslēpumaini vilinoša un brīnumaina atmosfēra," pasākumu aprakstīja Andriksone.

Pasākumos paredzētas izzinošas un teatralizētas ekskursijas, priekšlasījumi, izstādes, muzikālie priekšnesumi. Tāpat varēs iesaistīties brīnumu pasaku, savas dzimtas ģerboņa maketa izveides, foto, kaligrāfijas, ķirbju dizaina, ķirbju cepumu gatavošanas, senlaicīgo pogu meistarošanas, sveču marmorizēšanas, vēja zvanu un citās radošajās darbnīcās.

Leģendu nakts pasākumi sāksies plkst.18, un turpināsies līdz pusnaktij, dažviet arī līdz pat plkst.3.

Kurzemē būs pieejama Apriķu muiža, Dundagas pils, Durbes pils, Jaunauces pils, Kalnsētas muiža, Kazdangas pils, Pelču pils, Spāres muiža, Strazdes muiža, Šlokenbekas muiža, Tiņģeres muiža un Vadakstes muižas pils. Savukārt Vidzemē - Alūksnes Jaunā pils, Cēsu Jaunā pils, Cesvaines pils, Jērcēnmuiža, Kokmuižas pils, Kokneses viduslaiku pilsdrupas, Liepas muiža, Puikules muiža, Sēļu muiža, Ungurmuiža, Veselavas muiža un Zvārtavas pils.

Zemgalē atvērts būs Elejas muižas Tējas namiņš, Jaunpils pils, Lielplatones muiža, Lielvircavas muiža, Staļģenes muiža, Vecauces pils, Vilces muiža, Villa Medem, Vircavas muiža un Zaļā (Zaļenieku) muiža. Bet Latgalē būs apskatāma Krāslavas grāfu Plāteru pils, Lūznavas muiža, Preiļu muižas komplekss un parks un Varakļānu muižas pils.


Pievieno komentāru

Latvijas ziņas