Uz Latvijas lielākā ķirbja kroni pretendēs arī Nīcā auguši milzeņi 1

Piektdien, 7. oktobrī, pulksten 11 Rīgas Zooloģiskajā dārzā jau sesto reizi norisināsies tradicionālais “Latvijas lielākā ķirbja” čempionāts, informē “Maxima Latvija” preses sekretārs Ivars Andiņš.

Veikalu tīkls “Maxima”, palīgā aicinot spēka vīru Raimondu Bergmani, svērs un mērīs 10 Latvijas lielākos dārza karaļus, noskaidrojot šī gada ķirbi – čempionu. Latvijas lielākā ķirbja čempionātam šogad pieteikti 45 ķirbji no Skrundas, Liepājas, Alūksnes, Carnikavas, Talsiem, Krāslavas, Saldus, kā arī citām Latvijas pilsētām un novadiem.

Uz Rīgas Zoodārzā notiekošo Latvijas ķirbju čempionātu devušies divi liepājnieka Jāņa Stulpas “lolojumi”, kura dārzā pirms diviem gadiem izauga Latvijas otrais lielākais ķirbis. J. Stulpa apņēmies piektdien arī pats klātienē vērot čempionāta norises.

Pērn ķirbji, ko liepājnieks audzē Nīcas pagastā, iestādīti citā vietā un nav izauguši konkursa cienīgi. Šogad tiem atkal ierādīta vieta, kur audzis rekordists, un, īpaši nepieskatīti, divi sasnieguši pietiekamu apkārtmēru. Vienam tas pa horizontāli un vertikāli ir attiecīgi 2,39 un 2,15 metri, otram – 2,48 un 2,03 metri.

“Tas ir ļoti rets gadījums, ka finālā nokļūst uzreiz divi viena saimnieka “audzēkņi”,” saka I. Andiņš. Bet šogad tādu esot veseli trīs.
 
“Apskatot šogad pieteikto ķirbju izmērus, atliek vien secināt, ka Latvijas ķirbju audzētāji ir atklājuši pareizo milzu dārza ogu audzēšanas tehniku – visu desmitniekā iekļuvušo ķirbju apkārtmērs ir lielāks par diviem metriem,” stāsta „Maxima Latvija” preses sekretārs Ivars Andiņš.

Savu dārza lolojumu “Latvijas lielākā ķirbja” čempionātam līdz 2. oktobrim varēja pieteikt ikviens interesents, nomērot izaudzētā ķirbja apkārtmēru gan horizontāli, gan vertikāli un iegūtos datus kopā ar ķirbja atrašanās vietu un sava tālruņa numuru darot zināmu, zvanot pa bezmaksas tālruni 80002020 vai rakstot uz elektroniskā pasta adresi info@maxima.lv.

Tradicionāls ir arī čempionāta balvu fonds – lielākā ķirbja īpašnieks saņems “Maxima” dāvanu čeku 350 latu vērtībā, otrās un trešās vietas ieguvēji – attiecīgi 200 un 100 latu dāvanu čekus, savukārt pārējie septiņi ķirbju īpašnieki, kuru dārza karaļi būs iekļuvuši finālā, katrs saņems 50 latu dāvanu čeku no veikalu tīkla “Maxima”.

Latvijas lielākā ķirbja čempionāts sesto reizi pulcēs dārza ogu rekordistus no visiem novadiem. Pagājušā gada varenākais ķirbis izrādījās 134 kilogramus smags, tādējādi par 10 kilogramiem pārspējot 2009.gada laureātu. 2010.gada uzvarētāja vidējais apkārtmērs sasniedza 260 centimetrus, savukārt šogad, iespējams, šis rekords varētu tikt pārspēts.

2008. gadā Latvijas lielākais ķirbis tika izaudzēts Rīgas rajonā un svēra 61 kilogramu. 2009. gada rekordists ar 124 kilogramiem nāca no Rēzeknes. Pagājušajā gada čempions no Dagdas bija 132 kilogramus smags. Pērn liepājnieku Sandras Latvenas un Daiņa Riteņa 111 kilogramu
milzenis ieguva trešo vietu.

  

Pievieno komentāru

Komentāri 1

jurķis

Ak tamdēļ Aizputes novada sporta centra direktore neatrodas šodien darbā Aizputē! Jo jālīdz cilāt ķirbīši!!

pirms 9 gadiem, 2011.10.07 13:21

Latvijas ziņas