Urbanovičs neredz likumīgu pamatu Kravcova izslēgšanai no Saeimas

"Saskaņas centra" (SC) līderis Jānis Urbanovičs uzskata, ka nav likumīga pamata lemšanai par Saeimas mandāta atņemšanu Valērijam Kravcovam, kas Saeimas deputāta amatu ieguvis vēlēšanās. SC skatīsies, cik lielu atsaucību Kravcova izslēgšana gūs citu deputātu vidū, kas liecināšot par iecietības un tolerances līmeni parlamentā.

“Viņam nevajadzēja dot mandātu, vajadzēja paredzēt neiespējamu situāciju, ka vēlēšanās var balotēties bez pietiekamām valsts valodas zināšanām,” aģentūrai BNS uzsvēra Urbanovičs.

Nacionālās apvienības ""Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK” (VL-TB/LNNK) iniciatīvu viņš vērtēja kā izrēķināšanos ar Kravcovu un norādīja, ka apvienība nodarbojas ar naida kurināšanu, vienus vēlētājus pretnostatot citiem.

“Politiķi nodarbojas ar politikas taisīšanu. Ne jau Kravcovs viņus traucē, VL-TB/LNNK nodarbojas ar neiecietības un naida kurināšanu. Viņi ir nelieši. Es skatīšanos, cik brūna ir mūsu Saeima un cik daudziem ir tāda izpratne kā VL-TB/LNNK,” pavēstīja Urbanovičs. Viņš aicināja analizēt situāciju, kāpēc Kravcovs tik ilgi Latvijā spējis iztikt bez valsts valodas zināšanām.

Kravcovs pašlaik mācoties latviešu valodu gan valodas kursos, gan individuāli pie privātskolotāja. Urbanovičs neprognozēja, cik daudz laika Kravcovam vēl vajadzēs latviešu valodas apguvei, bet “esmu gana neatlaidīgs, lai to panāktu”. Pēc SC Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Urbanoviča domām, tikai SC būtu jāsatraucas par to, ka Kravcovs nevar brīvi izteikties latviski, jo viņam esot vērtīgas idejas un skatījums uz problēmām.

VL-TB/LNNK Saeimas frakcijas deputāti ceturtdien Saeimas prezidijā iesniedza lēmumprojektu par deputāta Kravcova izslēgšanu no Saeimas nepietiekamo valsts valodas zināšanu dēļ, kas nepieciešams profesionālo pienākumu veikšanai, atsaucoties uz Kārtības ruļļa 18.pantu. Lēmumprojektu parakstīja arī divi "Vienotības" deputāti.

Jau ziņots, ka Kravcova darbību Saeimā un viņa latviešu valodas zināšanās vērtē arī Valsts valodas centra speciālisti, kas vēl nav nākuši klajā ar saviem secinājumiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas