Ugunsdzēsēji aicina iedzīvotājus rūpīgāk sekot līdzi uz plīts uzlikta ēdiena stāvoklim

Ugunsdzēsēji aicina iedzīvotājus rūpīgāk sekot līdzi uz plīts uzlikta ēdiena stāvoklim, tādējādi izvairoties no dzīvībai bīstama piedūmojuma, ēdienam aizdegoties.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) aģentūru LETA informēja, ka kopumā aizvadītajā diennaktī dienests saņēma 32 izsaukumus - sešus uz ugunsgrēku dzēšanu, 17 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumiem, kur dega atkritumi un trīs gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Ik dienas VUGD saņem vairākus izsaukumus, kur dzīvojamā mājā ir jūtams sadūmojums vai pa dzīvokļu logiem redzami dūmi. Ierodoties notikuma vietā, tiek konstatēts, ka uz ieslēgtas plīts ir aizmirsta panna vai katliņš, kura saturs jau ir aizdedzies, radot spēcīgu sadūmojumu.

Šie ugunsgrēki parasti ir platībā nelieli, tomēr to radītais piedūmojums var būtiski kaitēt mājokļa iemītnieku veselībai un pat dzīvībai. Nereti piedeguša ēdiena izraisītos ugunsgrēkos cietušos un izglābtos cilvēkus no traģēdijas šķir tikai kaimiņu un garāmgājēju modrība, kuri par redzētajiem dūmiem ziņo ugunsdzēsējiem glābējiem.

VUGD aicina iedzīvotājus nepaļauties tikai uz līdzcilvēkiem, bet ievērot piesardzību, gatavojot vai sildot ēdienu, neatstāt ēdienu uz ieslēgtas plīts bez uzraudzības un uzstādīt mājokļos dūmu detektorus, kas ar spalgu skaņas signālu laikus pavēstīs par izveidojušos sadūmojumu.

Platības ziņā lielākais ugunsgrēks bija izcēlies Ventspils novada Popes pagastā, kur dega vienstāva vasarnīca 80 kvadrātmetru platībā. Izsaukums uz notikuma vietu saņemts plkst.17.48, bet plkst.19.27 ugunsgrēks likvidēts.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas