Ūdenspolicija pastiprināti tvarstīs "dzērājšoferus"

Vasaras sezonā ūdenstilpnēs Valsts policiju veiks pastiprinātu kontroli, lai mazinātu reibumā vai peldlīdzekļu vadītāju neuzmanības rezultātā izraisītus negadījumus.

Šogad par braukšanu reibumā pieķerti četri peldlīdzekļu vadītāji, kuriem papildus naudassodam nācās šķirties arī no citu transportlīdzekļu vadītāja apliecības.

Starp peldlīdzekļu vadītāju populārākajiem pārkāpumiem minami arī atļautā ātruma pārsniegšana, noenkurošanās neatļautās vietās, kā arī peldlīdzekļu vadīšana bez atbilstošas kategorijas vadītāja apliecības. Šogad pusotra mēneša laikā pārbaudīti jau gandrīz 250 ūdens transportlīdzekļi.

Valsts policija arī šogad īpašu uzmanību pievērsīs drošībai uz ūdens, veicot reidus ūdenstilpnēs visā Latvijā. "Arī Kurzemē šādi reidi tiek rīkoti un veikti," apliecina Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Jolanta Knīse.

"Policijas pieredze liecina, ka ūdens transportlīdzekļu vadītāji bieži vien vieglprātīgāk uztver drošības noteikumus uz ūdens nekā uz sauszemes. Mēdz gadīties, ka likumpaklausīgs autovadītājs, pārsēžoties laivā, uzreiz atver alkohola pudeli, jo ūdens transportlīdzekļa vadīšanu uztver kā izklaidi. Taču jāņem vērā, ka risks nokļūt nelaimē uz ūdens var būt pat lielāks nekā uz ceļa," stāsta Valsts policijas Ūdens policijas komandieris Artūrs Plaudis.
 
Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) atgādina, ka par peldlīdzekļa vadīšanu reibumā pieķertajiem vadītājiem tiek piemērots naudassods no 100 līdz 500 latiem, kā arī īstenota visu kategoriju tiesību (izņemot velosipēda) konfiskācija uz laiku no 6 mēnešiem līdz 3 gadiem.

Reidi notiks CSDD kampaņas pret braukšanu reibumā "Ja dzer, tad nebrauc!" laikā.

Kampaņu "Ja dzer, tad nebrauc" organizē CSDD, Satiksmes ministrija un Valsts policija, atbalsta – apdrošināšanas sabiedrība ERGO un SIA "Statoil Fuel & Retail Latvia", dzērienu ražotājs "Aldaris". Kampaņa tiek finansēta no OCTA līdzekļiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas