Tuvojoties valsts svētkiem, prezidents iedzīvotājiem vēl saskaņu un vienotību

Latvijas iedzīvotājiem nepieciešama saskaņa un vienotība, lai kopīgiem spēkiem uzlabotu dzīvi Latvijā, otrdien LNT raidījumā "900 sekundes" sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš, piebilstot, ka savā novēlējumā gan nerunā par politiskajām partijām.

Vaicāts pēc novēlējuma Latvijas iedzīvotājiem tuvojošos valsts svētkos, kurus viņš pirmoreiz aizvadīs Valsts prezidenta amatā, Bērziņš uzsvēra nepieciešamību beigt iedzīvotāju dalīšanu savējos un sliktajos un aicināja kopīgi strādāt labākas nākotnes vārdā.

"Es gribētu vēl vairāk uzsvērt tādu saskaņas un vienotības - es nerunāju par partijām - jautājumu sabiedrībā. Visa vēsture, kaut vai pēdējais 1990.gads parādīja - ja mēs esam kopā, tad varam pat tādas sistēmas pārgriezt. Tad kāpēc mēs nevaram tagad pagriezt savu ceļu tā, lai mēs labāk sāktu kopā dzīvot?" sprieda Bērziņš.

"Tomēr jābeidz tā darbība, ka mēs sakām, ka esam mēs - savējie - un ir ienaidnieki. Mēs tomēr esam maza valsts, kur ir daudz dažādi domājošu cilvēku, kas būtībā ir laba demokrātijas pazīme. Tikai mums jāatrod tas kopējais viedoklis, to es gribētu uzsvērt. Lai katrs domā pats par sevi un viņi nav vieni šajā pasaulē," teica prezidents.

"Ar piesardzīgu optimismu mums ir jāiet uz priekšu," viņš piebilda.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas