Tuvākajās septiņas dienās karstums pakāpeniski mazināsies, arī līs retāk 2

Pirms nedēļas - 31. maijā – Latviju šķērsoja siltā atmosfēras fronte, aiz kuras mūsu reģionā ieplūda karstas gaisa masas – teritorijas lielākajā daļā visas 7 dienas gaisa temperatūra paaugstinājās līdz +25...+29 grādiem, tikai piekrastes rajonos kopš otrdienas ir ievērojami vēsāks – dažviet temperatūra pieturas vien +12...+15 grādu robežās.

Tā kā karstais gaiss ir mitrs, pēcpusdienas un vakara stundās intensīvi veidojas gubu lietus mākoņi, kas vietām nes pat stipras lietusgāzes, lielgraudu krusu un arī stipras vēja brāzmas.

Brīvdienās jau laika apstākļi nedaudz mainīsies – virs valsts rietumu daļas pastiprināsies augsta spiediena atzars, te nokrišņi vairs nav gaidāmi, savukārt virs austrumu daļas pēcpusdienas stundās vēl aizvien veidosies gubu-lietus mākoņi, kas nesīs lietusgāzes, gaidāma arī krusa un krasas vēja brāzmas. Arī gaiss kļūs nedaudz vēsāks – naktīs tas atdzisīs līdz pat +7...+14 grādiem, arī dienas laikā būs nedaudz zemāka temperatūra nekā nedēļas gaitā - +20...+25 grādi, piekrastes rajonos vien +15...+20 grādi.

Darba nedēļas gaitā gaisa temperatūra pazemināsies vēl vairāk, nedēļas vidū gaidāms, ka gaiss būs par 5-7 grādiem vēsāks nekā šajā nedēļā. Tomēr līs salīdzinoši retāk un mazāk – atsevišķos rajonos nedēļas sākumā un beigās.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Latvijas ziņas