Turpmāk atzīmējamas būs arī Policijas darbinieku diena un Robežsargu diena

Ministru kabinets atbalstīja likumprojektu "Grozījums likumā "Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām"", kas paredz par atzīmējamām dienām noteikt 7.novembri - Robežsargu dienu un 5.decembri - Policijas darbinieku dienu.

Atzīmējamās dienas noteiktas, lai godinātu policijas darbiniekus un robežsargus, kuri nodrošina valstiski svarīgu funkciju izpildi un kuru kopējais aptuvenais skaits Latvijā šobrīd ir 11363 personas, neskaitot bijušos darbiniekus. Diena noteikta kā atzīmējama, tai jābūt attiecīgi ierakstītai kalendāros, bet tā nebūs oficiāla brīvdiena.

Vēsturiski 5.decembris saistīts ar 1918.gadu, kad 5.decembrī neilgi pēc Latvijas Republikas proklamēšanas Tautas Padome pieņēma noteikumus „Pagaidu noteikumi par iekšējās apsardzes organizēšanu”, kas noteica policijas izveidi, tās administratīvās varas funkcijas, pienākumus, kā arī reglamentēja citus ar policijas izveidi saistītos jautājumus. Kopš minētā normatīvā akta pieņemšanas tika uzsākts darbs pie policijas veidošanas, un 5.decembris tiek uzskatīts par policijas dibināšanas gadadienu.

Savukārt 7.novembris kā Robežsargu diena izvēlēts, jo 1919.gada 7.novembrī Latvijas armijas virspavēlnieks Jānis Balodis izdeva pavēli –
izveidot robežsargu priekšnieka posteni un formēt robežsargu vienības, un jau ar 1919.gada 15.novembri pirmie robežsargi uzsāka Latvijas Republikas valsts robežas apsardzību.


Pievieno komentāru

Latvijas ziņas