Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Turpinās ziedojumu vākšana Padures muižas portika atjaunošanai

Par spīti COVID-19 karantīnai līd 6.aprīlim turpinās ziedojumu vākšanas kampaņa Padures muižas portika atjaunošanai. Šis ir unikāls projekts, kurā pirmo reizi Latvijā sadarbībā ar Francijas pūļa finansēšana platformu tiek vākti līdzekļi kādam no Latvijas kultūras un arhitektūras pieminekļiem.

Pašlaik jau ir saziedoti 694 eiro. Kopumā 27 ziedotāji no 5 valstīm. Noziedo arī tu, aicina biedrības “Padures muiža” valdes loceklis Jānis Lazdāns.

Visu ziedotāju vārdi tiks ielikti kapsulā un iemūrēti muižas sienā tā saglabājot piemiņu par viņu palīdzību nākamajām paaudzēm. Minimālā ziedojuma summa ir 5 eiro. Noziedot var pavisam vienkārši. Sekojot šai saitei https://dartagnans.fr/en/projects/restauration-du-manoir-padure/campaign

Padures muižas kungu māja ir viena no skaistākajām klasicisma stila ēkām Latvijā, kura ir saglabājusies nemainīga cauri gadu simtiem. Apskates vērti ir zīmējumiem uz sienām, kas ir visās istabās. Tāpat oriģinālās durvis, logi, un astoņas oriģinālās klasicisma krāsnis, kāpnēm. Pie muižas ir  vēsturisks parks ar simtu astoņdesmit gadus vecu liepu aleju vientulīgā pastaigām. Ēka ir uzskatāma par unikālu 19. gadsimta 2. ceturkšņa būvmākslas paraugu Latvijas mērogā, kā arī, tās  arhitektonisko vērtību vairo arī 19. gadsimta 2. puses un 20. gadsimta sākuma interjeru apdares. Padures muižā kopš 2015.gada notiek atjaunošanas darbi, kā arī kopumā notikuši 48 kultūras un izklaides pasākumi.

Par lielākiem ziedojumiem  ir paredzētas pateicības dāvanas. Ziedojot 15 EUR vai vairāk, būs iespēja doties muižas apskatē kopā ar tās īpašnieku un saņemt pateicības pastkarti, par 50 EUR un vairāk ziedotājs saņems 2 kredītkartes aizsargājošus maciņus ar Padures muižas attēlu, par 100 EUR - vīna degustāciju muižā, kuras laikā būs iespēja nobaudīt Smilškalnu saimniecības vīnus un klausīties aizraujošos stāstos par to pagatavošanu.  Ja summa pārsniegs 500 EUR, tad ziedotāju sagaidīs neaizmirstama nakšņošana muižā un putnu dziesmas no rīta, baudot uz terases pasniegtās brokastis, savukārt par 999 EUR un vairāk – 4 cilvēku kompāniju gaidīs ekskluzīvas vakariņas Padures muižas dārza terasē. Vakariņās tiks pasniegti pēc muižas pavāru senajām receptēm pagatavoti ēdieni. Mielastu bagātinās vietējais ogu vīns un dabīga liepziedu tēja – pilnīga Latvijas lauku romantikas baudīšana.

Dartagnans.fr ir franču pūļa finansēšanas platforma, kuru 2015. gada septembrī izveidoja Romāns Deloms (Romain Delaume) un Bastiens Gulards (Bastien Goullard) ar mērķi saglabāt Francijas kultūrvēsturisko mantojumu. Kopš tās dibināšanas pūļa finansēšanas platforma ir sākusi atbalstīt arī starptautiskus projektus. Plašāku atpazīstamību platforma ieguva pateicoties veiksmīgajām "Mothe-Chandeniers" un "Ébaupinay" piļu renovācijām Francijā. Platforma ir starptautiski atpazīstama un ir piesaistījusi 150 000 atbalstītājus no 157 pasaules valstīm. Līdz šim tajā ir īstenoti vairāk kā 400 projekti, kuriem ir izdevies piesaistīt 8 miljonus eiro lielu finansējumu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas