Trūcīgie bez maksas saņem atstarojošās vestes

6. decembrī, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sadarbībā ar Valsts policiju (VP) labdarības portālam Ziedot.lv uzdāvināja vairāk nekā četrus tūkstošus atstarojošās vestes un atstarotājus. Šis dzīvības vērtais dāvinājums notiek CSDD un VP īstenotās kampaņas "Ar ATSTAROTĀJU dzīvo ilgāk!" laikā, un jau šajā nedēļā atstarojošie elementi uzsāks savu ceļu pie trūcīgajiem iedzīvotājiem visā Latvijā. Dāvinājumu labdarības portāla Ziedot.lv vadītājai Rūtai Dimantai pasniedza CSDD direktors Andris Lukstiņš un VP Prevencijas pārvaldes priekšnieks Edmunds Zivtiņš.

CSDD direktors Andris Lukstiņš: "Pēdējo gadu laikā būtiski uzlabojusies situācija ceļu satiksmes drošības jomā – samazinājies dažādos ceļu satiksmes negadījumos (CSNg) bojā gājušo skaits. Piemēram, kopš 2007.gada apmēram divas reizes samazinājies bojā gājušo gājēju skaits, taču gājēji joprojām ir neaizsargātākie ceļu satiksmes dalībnieki un viņu drošība uz ceļiem ir joma, kur vēl ir daudz darāmā. Turklāt apmēram 70% gājēju iet bojā ārpus apdzīvotām vietām, diennakts tumšajā laikā". A.Lukstiņš uzsvēra, ka CSNg tiek zaudēts visdārgākais – cilvēku dzīvība. Vienlaikus CSNg nodara būtiskus zaudējumus arī tautsaimniecībai. Piemēram, 2010.gadā šie zaudējumi bija 175,4 miljoni Ls. Viens CSNg bojā gājušais 2010.gadā veidoja 308 838 Ls zaudējumus valstij un tautsaimniecībai, savukārt viena atstarotāja vai atstarojošās vestes izmaksas ir salīdzinoši zemākas – 1-2 Ls.

Rūpējoties par ceļu satiksmes dalībnieku drošību, CSDD īpašu uzmanību pievērš visu Latvijas iedzīvotāju izglītošanai, kā arī tam, lai cilvēki būtu informēti par atstarotāju lietošanas nozīmi. Savukārt trūcīgie iedzīvotāji ir tā sabiedrības daļa, kam nepieciešams vislielākais atbalsts. CSDD ir pārliecināta, ka sadarbība ar Ziedot.lv nodrošinās, ka atstarotāji un vestes nonāks pie tiem cilvēkiem, kuriem tas ir visvairāk nepieciešams.

2011.gada 11 mēnešos, salīdzinot ar šo laiku pērn, būtiski samazinājies CSNg bojā gājušo mazaizsargāto ceļu satiksmes dalībnieku skaits (gājēji, velosipēdisti) – par trešdaļu jeb par 31%. Savukārt CSNg bojā gājušo gājēju skaits 2011.gada 11 mēnešos pret pagājušo gadu samazinājies par 38%. Provizoriskie dati liecina, ka 2011.gada 11 mēnešos, salīdzinot ar 2010.gada 11 mēnešiem, varētu būt samazinājies kopējais CSNg bojā gājušo skaits, attiecīgi – no 197 uz apmēram 150 cilvēkiem.

Labdarības portāla Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta: "Ziedojot atstarotāju mēs kādam varam uzdāvināt dzīvību! CSDD un Valsts policijas dāvātās atstarojošās vestes un atstarotājus saņems tās lauku ģimenes ar bērniem un vecie cilvēki, kas visbiežāk pārvietojas kājām.  Dāvinājums ir ļoti būtisks, jo trūcīgākie cilvēki var atļauties tikai pašas elementārākas lietas un bieži vien drošībai naudas nepietiek".

Šobrīd CSDD sadarbībā ar VP īsteno kampaņu "Ar ATSTAROTĀJU dzīvo ilgāk!", kā laikā tiek dalīti atstarotāji, demonstrēti klipi un izvietoti informatīvi materiāli, kā arī atgādināts par gājēju un citu mazaizsargāto ceļu satiksmes dalībnieku drošību. Kampaņas videoklipus var noskatīties CSDD kanālā Youtube: http://www.youtube.com/user/CSDDLatvia?feature=guide.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas