Trešdienas rītā spēcīgākās vēja brāzmas fiksē Liepājas ostā. Izsludināts oranžās krāsas brīdinājums

Baltijas jūrā plosās viena no šī gadsimta spēcīgākajām vētrā, tā trešdien nedaudz skars arī Latviju, atnesot stipru vēju un puteni, brīdina sinoptiķi. Izsludināts oranžās krāsas brīdinājums.

Līdz plkst. 8.20 spēcīgākās vēja brāzmas fiksētas Liepājas ostā, kur tās sasniegušas 27 metrus sekundē, citviet Kurzemes piekrastē ap 20 metriem sekundē, citviet Kurzemē, Zemgalē un Vidzemes rietumos, tostarp Rīgā 9-14 metri sekundē, bet valsts austrumos vējš ir lēns un mainīga virziena. Igaunijas ziemeļos un salās brāzmas līdz 28-30 metriem sekundē, vēsta Latvijas Sabiedriskie mediji.

Dienas gaitā ziemeļrietumu, ziemeļu vēja brāzmas piekrastē sasniegs 23-28 metrus sekundē, bet no jūras attālākos novados Kurzemē, Zemgalē un Vidzemes rietumos 17-22 metri sekundē. Turpretī Vidzemes austrumos un Latgalē diena paies ar lēnu mainīga virziena vēju, jo virs šiem reģioniem atradīsies ciklona centrs.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) aicina zvanīt uz uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112, ja stiprais vējš radījis postījumus, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, komunikācijas vai sabiedriskā transporta kustību.

VUGD iesaka arī savlaicīgi nostiprināt priekšmetus uz balkoniem un pagalmos, aizvērt logus, kā arī uzlādēt mobilos telefonus, jo vēja dēļ iespējami arī elektrolīniju bojājumi.

Visā valstī būs daudz nokrišņu - no rīta slapjš sniegs, vēlāk pārsvarā sniegs un putenis. Kurzemē un valsts centrālajā daļā veidosies un papildināsies sniega kārta, vietām par vairāk nekā pieciem centimetriem.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izplatījis arī dzeltenās krāsas brīdinājumu par sniegputeni. Vietām, galvenokārt centrālajos un austrumu rajonos, sniega segas biezums palielināsies par 6 centimetriem. Putināšanas rezultātā uz ceļiem atsevišķos posmos veidosies sniega sanesumi, kā arī redzamība snigšanas laikā būs pasliktināta.

Gaisa temperatūra visu dienu būs līdzīga - ap nulli.

Rīgā apmācies, sniegs, putenis, ziemeļrietumu, ziemeļu vēja brāzmas pilsētas centrā 20-22 metri sekundē, bet pilsētas ziemeļos līdz 22-25 metriem sekundē. Gaisa temperatūra būs ap nulli.

Naktī Baltijas jūras ziemeļos - Botnijas līcī Olandē (agrāk Ālandu salās) fiksētas vēja brāzmas 40 metri sekundē, bet Baltijas jūras centrālajā daļā uz nelielas Somijai piederošas klinšu saliņas pat 42 metri sekundē, kas, visticamāk, kļūs par spēcīgāko vēju Somijas meteoroloģisko novērojumu vēsturē.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas