Traumpunktu reformu atliek līdz maijam

Pēc tikšanās ar Valsts prezidentu veselības minists Juris Bārzdiņš žurnalistus informējis, ka līdz maijam traumpunkti mazajās pilsētās strādās kā iepriekš. Reformas tikšot veiktas, taču izmantojot plašāku komunikāciju un ņemot vērā lokālos apstākļus.

Cilvēki var būt mierīgi – neatliekamā medicīniskā palīdzība tiks sniegta, žurnālistiem pēc tikšanās ar veselības ministru Juri Bārzdiņu un premjeru Valdi Dombrovski sacīja Valsts prezidents Valdis Zatlers, ziņo aģentūra BNS.

Viņš norādīja, ka ar amatpersonām rasts risinājums ātrās palīdzības sniegšanā - līdz 1. maijam slimnīcu traumpunktu finansēšanas kārtībā tomēr nekas nemainīsies. Pa šo laiku Veselības ministrija izvērtēs 11 traumpunktus, par kuriem strīds izcēlās, kā arī jebkuru citu vietu, lai panāktu tādas sistēmas ieviešanu, ka katrā apdzīvotā vietā cilvēks varētu saņemt valsts finansētu palīdzību visu diennakti.

"Reformas tiks realizētas, palīdzības finansēšana un organizēšana tiks pārveidota atbilstoši reālajai situācijai, jo mums ir lielas, vidējas, mazas pilsētas un mazi novadu centri, tā, lai neviens iedzīvotājs šajā jaunajā sistēmā neciestu," pastāstīja prezidents.

"Cilvēki, varat būt mierīgi - palīdzība tiks sniegta! Un risinājums, kā to darīt pēc 1.maija, tiks meklēts, konsultējoties gan ar nozares ekspertiem, gan pašvaldībām," mierināja prezidents.

Viņš arī aicināja vairāk iesaistīt pašvaldības naudas izlietošanā veselības aprūpei, jo tās pārzina situāciju uz vietas un iedzīvotāju vajadzības.

Zatlers gan negrasās vērsties parlamentā ar likumdošanas iniciatīvu, lai pieņemtu veselības aprūpes finansēšanas un organizēšanas likumu - pašlaik šāds regulējums ir tikai valdības līmenī. Prezidents norādīja, ka tas ir Veselības ministrijas kompetencē.

"Patlaban mazāk būtu jākoncentrējas uz likumiem, bet vairāk uz reālo situāciju, plānošanu šim gadam, attīstības plānošanu nākamajiem trim, četriem, pieciem gadiem," uzsvēra Zatlers, minot, ka Veselības ministrijai tūlīt pie tā ir jāstrādā.

Prezidents arī akcentēja, ka valsts veselības aprūpei tērē vairāk nekā 400 miljonus latu. "Tātad valsts maksā diezgan daudz par veselības aprūpi, cits jautājums - cik veiksmīgi vai efektīvi šī nauda tiek izlietota," piebilda Zatlers.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas